Sahte Sony PlayStation 3’lere Dikkat


Sahte oyun konsolu kumandalarının orjinaliyle aynı kalite ve hassasiyete sahip olmadığını belirten yetkililer, tüketicilerin güvenilir mağazalardan alışveriş yapmaya dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor.

Türkiye’de iPhone gibi pek çok teknolojik ürünün olduğu gibi Sony Playstation 3 oyun kumandalarının da sahteleri çok düşük fiyatlarla satışa sunuluyor. Bazı online alışveriş siteleri üzerinden yapılan PS3 oyun konsolu satışlarında kutudaki orijinal kumanda, sahtesiyle değiştiriliyor. Lisanslı olmayan, kalitesi, dayanıklılığı ve hassasiyeti düşük olan 15-20 liralık bu kumandaları alan oyun tutkunları kısa sürede mağdur duruma düşüyor. Bu kurnazlığı yapan satıcılar ise orijinal kumandaları 50-70 liraya kutusuz olarak ayrıca satıyorlar.

Tüketicilerin, sahte ürünlerden uzak durmak için güvendikleri firmalardan alışveriş yapmasının önemli olduğunu belirten Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir sözlerini şöyle sürdürdü;

“PS3 kutularından standart olarak 1 adet kablosuz kumanda çıkıyor. Bazı satıcılar orijinal kumandayı 10 dolarlık sahte bir kumandayla değiştirerek PS3 konsolunu daha avantajlı görünen fiyatlarla satışa sunuyor. Sahte kumandaları orijinaliyle yan yana konulmadığı sürece ayırt etmek zor. Hâlbuki sahte ürünlerde düşük kaliteli malzemeler kullanılıyor, kısa sürede hassasiyet ve dayanıklılık hataları nüksediyor. Tüketiciler, internet vasıtasıyla tanımadıkları bireysel satıcılardan yaptıkları alışverişlerde bu ürünleri iade edemeyecekleri ve değiştiremeyecekleri için zor duruma düşüyorlar”

Sahte kumandalar, kullanıcılara zarar verebilir

Erdemir, PS3’ün üreticisi Sony’nin de sahte kumandalar konusunda tüketicileri uyardığını hatırlatarak şöyle konuştu;

“Sahte kumandaların üretiminde kullanılan piller ve elektronik hassasiyet gerektiren parçalar orijinal olmadıkları için kısa sürede arızalanabiliyor. Sahte piller yüzünden patlayan cep telefonlarını düşünecek olursak bu ürünlerin de vereceği zararlar konusunda tüketicilerimizi uyarmalıyız”

Sahte kumandalar, orijinalini kullanmış olanlar tarafından rahatlıkla ayırt edilebiliyor. Ancak oyun tutkunlarının böyle bir durumla karşılaşmamak adına tanınan, orijinal ürün garantisi veren, güvenli mağazalardan alışveriş yapmaları önem taşıyor.

kaynak: yahoyt.com

 

sony-ps3   

SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 4641
Teknoloji Haberleri
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.1  Y: 22/01/2013  Güncelleme: 11/10/2013      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023