Microsoft Minecraft’ı 2,5 Milyar Dolara Satın Aldı


microsoft-minecraft

Bir süredir internet sitelerinde Microsoft firmasının Mojang’ı ve Minecraft oyununu 2 milyar dolara satın alacağı haberi dolaşıyordu. Bugün firmalar tarafından doğrulanan habere göre Microsoft Mojang firmasını(Minecraft’ı) tam olarak 2,5 milyar dolara satın aldı.

Minecraft kurucularından ve Mojang firmasının sahibi Markus Persson (Notch), Minecraft oyununu zamanında tamamen bir eğlence amacı ile tasarladığını, bu tür küçük projeler ve oyunlar geliştirirken oldukça keyif aldığını belirtti. Diğer yandan böyle bir oyunun Dünya çapında bu kadar büyümesi ve gelişmesi ile birlikte işlerin ve işleri geliştirmenin oldukça zorlaştığını, kendisinin tekrar küçük proje ve oyunlar geliştirerek keyif aldığı işe döneceğini, Minecraft oyununun da geleceği ve gelişmesi açısından firmanın Microsoft firmasına satışının gerçekleşmesinin doğru bir karar olduğunu belirtti.

Minecraft oyuncuları ise artık bundan sonra Minecraft oyununun nasıl gelişeceğini, ne gibi değişiklikler olacağını ve oyunun bu satıştan nasıl etkileneceğini merakla bekliyor. Şu an için Minecraft oyunu PC, konsol ve mobil cihazlarda aynen devam edecek. 2,5 milyar dolar, yani sayıyla yaklaşık 5,500,000,000 TL değerindeki parayı Microsoft firmasının sadece bir oyun için gözden çıkarması demek, oyun hakkında ciddi fikir ve projelerinin olduğu anlamına geliyor. Gelecekte neler olacağını birlikte göreceğiz.

Minecraft oyununu android cihazınıza indirmek isterseniz buraya tıklayın.


SponsorluYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Haber 5178
Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 1.5  Y: 16/09/2014  Güncelleme: 23/11/2014      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023