Microsoft Minecraft’ı 2,5 Milyar Dolara Satın Aldı

   İNDİR Puan: 2.1   Güncelleme: 23/11/2014  Y: 16/09/2014

microsoft-minecraft

Bir süredir internet sitelerinde Microsoft firmasının Mojang’ı ve Minecraft oyununu 2 milyar dolara satın alacağı haberi dolaşıyordu. Bugün firmalar tarafından doğrulanan habere göre Microsoft Mojang firmasını(Minecraft’ı) tam olarak 2,5 milyar dolara satın aldı.

Minecraft kurucularından ve Mojang firmasının sahibi Markus Persson (Notch), Minecraft oyununu zamanında tamamen bir eğlence amacı ile tasarladığını, bu tür küçük projeler ve oyunlar geliştirirken oldukça keyif aldığını belirtti. Diğer yandan böyle bir oyunun Dünya çapında bu kadar büyümesi ve gelişmesi ile birlikte işlerin ve işleri geliştirmenin oldukça zorlaştığını, kendisinin tekrar küçük proje ve oyunlar geliştirerek keyif aldığı işe döneceğini, Minecraft oyununun da geleceği ve gelişmesi açısından firmanın Microsoft firmasına satışının gerçekleşmesinin doğru bir karar olduğunu belirtti.

Minecraft oyuncuları ise artık bundan sonra Minecraft oyununun nasıl gelişeceğini, ne gibi değişiklikler olacağını ve oyunun bu satıştan nasıl etkileneceğini merakla bekliyor. Şu an için Minecraft oyunu PC, konsol ve mobil cihazlarda aynen devam edecek. 2,5 milyar dolar, yani sayıyla yaklaşık 5,500,000,000 TL değerindeki parayı Microsoft firmasının sadece bir oyun için gözden çıkarması demek, oyun hakkında ciddi fikir ve projelerinin olduğu anlamına geliyor. Gelecekte neler olacağını birlikte göreceğiz.

Minecraft oyununu android cihazınıza indirmek isterseniz buraya tıklayın.


Sponsorlu


Haber 3754
« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   Android ve Teknoloji Haberleri


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019