Hangi Yıldız veya Hangi Gezegen Nerede?

Hangi Yıldız veya Hangi Gezegen Nerede?

Stellarium Mobile – Star Map, yıldız haritası uygulaması olarak kullanıcılarına gerçek zamanlı gökyüzü simülasyonu sunan bir mobil uygulamadır. Uygulama, gökyüzünde gördüğünüz yıldızlar, takımyıldızları, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, uydular ve diğer derin gökyüzü nesnelerinin tanımlanmasına olanak sağlar. Kullanımı kolay olan minimalist bir arayüze sahip olan uygulama, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur.

Stellarium Mobile, dünyanın herhangi bir yerindeki tarih, saat ve konumda gerçekçi bir gece gökyüzü simülasyonu sağlar. Kullanıcılar, gerçek zamanlı olarak yıldızları, bulutsuları, galaksileri ve diğer derin gökyüzü nesnelerini yakından inceleyebilirler. Ayrıca, farklı kültürlerin takımyıldızları şekillerini ve resimlerini seçerek, diğer ülkelerdeki insanların yıldızları nasıl gördüklerini keşfedebilirler.

Uygulamanın bir diğer özelliği, yapay uyduları takip edebilme imkanıdır. Kullanıcılar, uluslararası uzay istasyonu gibi yapay uyduların gerçek zamanlı konumlarını ve hareketlerini takip edebilirler. Ayrıca, gerçekçi gün doğumu, gün batımı ve atmosfer kırılması gibi özellikleri de simüle eder.

Stellarium Mobile, gece modu ile gözlerin karanlığa uyumunu korur ve kullanıcıların gece gökyüzünü rahatlıkla izlemesine olanak tanır. Uygulama, Stellarium Plus’a yükseltme imkanı da sunar. Bu yükseltme ile kullanıcılar, daha fazla nesneyi sönük ışıklarda bile görebilirler. Ayrıca, yıldızlar, bulutsular, galaksiler, yıldız kümeleri ve diğer derin gökyüzü nesnelerinden oluşan devasa bir koleksiyona da erişebilirler. Ayrıca, Bluetooth veya WIFI üzerinden teleskop kontrolü yapabilirler ve gözlem seanslarını gelişmiş gözlem araçları ile hazırlayabilirler.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarBilgi UygulamalarıHarita - Gps UygulamalarıKamera Uygulamaları
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 3.4  Y: 27/03/2023      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023