Chrome Android Tarayıcısında Güvenli Gezinme


google-chrome-guvenlik-2
Android telefonlar için Google’ın geliştirdiği Chrome internet tarayıcısıda artık sizi zararlı sitelerden korumak için bir güvenlik ayarı var. Telefonunuzdaki veya tabletinizdeki Chrome uygulamasını Google Play’den son versiyona yükselttiyseniz zararlı siteler için güvenlik ayarına ulaşmanız mümkün.

İnternette gezinirken zararlı, virüs içeren veya Google tarafından zararlı site olarak nitelendirilmiş web sitelerinden birine denk gelirseniz, “Güvenli Tarama” özelliği açıksa bu siteyi açmadan önce sizi uyarıyor. Böylece gittiğiniz sitenin nasıl bir site olduğundan emin değilseniz siteyi açmadan kapatabiliyorsunuz.

Google Chrome’da güvenli tarama özelliğini açmak için ilk olarak telefonunuzda Google Chrome uygulamasını açın. Sonrasında sağ üst köşeden Chrome uygulamasının menüsüne ulaşın. Menüden “Ayarlar” sayfasını açtıktan sonra “Gizlilik” bölümünden “Güvenli Taramayı işaretleyin. Bu şekilde zararlı siteleri açmaya çalıştığınızda Google tarafından bir uyarı görüntülenecek.

Güncelleme: Ayrıca telefonunuzda internet sayfası açarken tamamen gizli bir şekilde ve takip edilmeden geizinti yapmak istiyorsanız telefonda veya bilgisayarda Google gizli sekme açabilirsiniz.

google-chrome-guvenlik


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

Yorum Yazın   İpucuNasıl YapılırHaber 5259
Android ve Teknoloji HaberleriAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
Yazar: andropedi  Puan: 3.9  Y: 07/02/2016  Güncelleme: 22/11/2018 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019