Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Android’li cihazınız sorun çıkarıyor ve sorunlu uygulamayı kaldırmak için telefonunuzu açamıyorsanız o zaman bu yolu izleyin.

Android’li cihazınızda onu kullanmanıza engel olan sorunlar yaşıyorsanız ve bunun son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklandığını düşünüyorsanız, onu güvenli modda başlatabileceğiniz biliyor muydunuz?

Cihazınızı güvenli modda başlatmak için izleyebileceğiniz iki yöntem var. Android 4.1 veya daha üzerine sahipseniz, güç seçenekleri ekrana gelene kadar basılı tutun. Güç seçenekleri göründüğünde güç düğmesine uzun dokunun. Şimdi telefonunuzun size onu güvenli modda açmayı teklif etmesi gerekiyor.

Bu yöntemin çalışmadığı ceplerde ve daha eski telefonlarda ise telefonunuzu baştan başlatın, telefonunuz açıldığı sırada ses açma ve kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. “Güvenli mod” sözcükleri ekranınızın alt tarafında belirecektir.

Telefonunuzda kilitlenme, donma, pilin çabuk tükenmesi gibi sorunlar varsa, bu sorunların son zamanlarda yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olması muhtemel. Cebinizi güvenli modda başlattıktan sonra son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyin. Sorunu gideremiyorsanız, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.