2048 – Sayılarla Zeka Oyunu

   İNDİR OYUN    G: 01/08/2014


  Güncelleme:
  01/08/2014
  Okunma:
  14419
  Site Puanı:
  9.21
  Kısa Link:
  1el

 Yorum yapılmamış
Yorum Yaz
Favori Listesine Ekle Takip

2048 oyununda amacınız 4’e 4 olarak toplam 16 kareden oluşan bir platformda karşınıza çıkan sayıları sağa, sola, yukarı ve aşağı kaydırarak birbirleri ile toplamak.

Oyunda kaydırma işlemini yaptıkça karşınıza boş olan herhangi bir kutucukta 2 sayısı çıkıyor. Siz de kaydırma işlemini yaparak aynı sayıları yan yana getirip birbirleri ile topluyor ve birleştiriyorsunuz. Bu şekilde devam eden oyunda amacınız ilk olarak tek bir kutucukta en yüksek sayıyı elde etmek. Her kutucukta ne kadar yüksek sayı biriktirirseniz toplam puanınız o kadar artıyor.

Sayıları birbirleri ile toplamak için sayıları kaydırırken gelecek hamleleri de hesaplamanız gerekiyor. Yani hamleleri rastgele yaparsanız yakın zamanda yan yana aynı sayı kalmıyor ve tabla dolduğu zaman oyun sona eriyor. Bu yüzden oyunu rastgele oynamak yerine kaydırma işleminden sonra yan yana gelecek sayıları ön görüp mümkün olduğunca hamle kaçırmamaya çalışın. Böylelikle birleştirme işlemini yaptığınız sürece tablada oynayacak boş kutular kalmaya devam edecek.

Oyun oynanış açısından biraz Tetris, biraz da zeka küpü oyunlarına benziyor. Yani hamlelerinizi yaparken sonraki hamleleri de düşünmeniz gerekiyor.

2048 oyununun ismi de buradan geliyor. Aynı kutuda toplayacağınız sayı 2048’e ulaşabiliyor. Hatta internette paylaşılan videolara göre 8192’ye kadar çıkanlar var. En yüksek skor olarak ise 151,796 olarak bildirilen ve 1 saat 15 dakika süren bir oyunun videosu da mevcut. Bakalım siz ne kadar yüksek puan ve bir karede en yüksek kaç sayı biriktirebileceksiniz. Oyun ayarlarında ise oyun modu olarak “bir karede 1024 olunca oyunu bitir”, “bir karede 2048 olunca oyunu bitir” veya “sonsuz oyna” seçenekleri mevcut.

Oyunun nasıl oynandığı ile ilgili olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

2048 oyununu internetten indirmeden oynamak isterseniz tıklayın.


 Ekran Görüntüleri 


 Tanıtım Videosu 


 Sponsorlu Bağlantılar 


com.digiplex.game


 QR Barkod  

 QR Barkod  

 

2048 – Sayılarla Zeka Oyunu  5 yıldız
Benzer Uygulamalar:
Android Oyunlar, Android Tablet Oyunları, İlginç Android Uygulamaları, iPhone ve iPad Uygulamaları
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Kedi Savaşı Meow IO – Cat Fighter
 Vestel TV Android Akıllı Kumanda Uygulaması
 Sony Android Teknik Destek Uygulaması
 TRT Çocuk Araba Yarışı Android Oyunu
 Yeni Candy Crush Oyunu Çıktı: Candy Crush Friends
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1627sayfa/6900yorum) k201208021123 9809 20182970452