Yüz Analizi ile Ruh Halinize Göre Haberler Mümkün Oluyor


sightcorp-face-yuz-tanima-1
Sightcorp firmasının geliştirdiği F.A.C.E. (Face Analysis Cloud Engine) teknolojisi ile internette veya uygulamalarda gezinirken artık ruh halinize göre haberler ve sayfalar gösterilecek.

Evet, geleceğin teknolojisinde yer alacak bu yeni gelişme ile örneğin Facebook’ta gezinirken eğer mutluysanız size daha neşeli paylaşımlar gösterilecek veya mutsuzsanız sizi mutlu edecek ya da ruh halinize göre paylaşımlar gösterilecek. Ya da bir haber sitesi bu teknolojiyi kullandığında yine ruh halinize göre özelleştirilmiş haberleri okuyabileceksiniz.

Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor? İnternet sitelerine veya mobil uygulamalara gömülen bu yazılım teknolojisi ile kullandığınız uygulamalar veya web siteleri durumunuzu yüzünüzdeki mimikler aracılığı ile analiz ediyor ve ruh halinizi, yani mutlu, sinirli, mutsuz veya heyecanlı olup olmadığınıza göre değerlendirme yaparak size özel sayfalar sunuyor.

Şu an için Beta aşamasında bulunan teknoloji tam olarak geliştirildiğinde Facebook, Twitter, Instagram veya popüler haber siteleri bu teknolojiyi sitelerine ve uygulamalarına entegre edebilir. Böylece kullanıcılarına daha hedeflenmiş haberler ve güncellemeler gösterebilir.

Son kullanıcı ile daha etkileşimli uygulamalar ve siteler geleceğin teknolojisinde daha fazla yer alacak. Bu yüz analizi yazılımı ve teknolojisi bu yolda sadece bir örnek.

Haberi makeuseof.com sitesinden alarak sizinle paylaştık. Eğer bu yeni F.A.C.E. yüz ve mimik tanıma teknolojisi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyar veya güncellemeler hakkında haberdar olmak isterseniz Sightcorp firmasının sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz. Ya da bir deneme fotoğrafı ile sistemi test etmek isterseniz buradan demo sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sightcorp yüz analizi android uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sightcorp.insightdemo


Sponsorlu  1 Yorum

     
      Anonim  
    04.02.2015-20:03

    Ninja silahi 6 harfliYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


BENZER SAYFALAR

Haber 1 yorum 7834
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 4.4  Y: 26/11/2014  Güncelleme: 06/01/2019      

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2020