IMEI Sorgulama – Telefon IMEI Kayıtlı mı?

  UYGULAMA 20/11/17

imei sorgulama

Kullanımı giderek yaygınlaşan Android, iPhone ve diğer tüm akıllı cihazlar için IMEI sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu telefon kullanıcılarının karşılaşacağı güvenlik problemlerini en düşük seviyeye indirmeyi amaçlıyor. İlgili bu kurumun altyapısı ile e-devlet resmi sitesinden telefon IMEI numarasını girerek sorgulama işlemi yaptığınızda telefonun marka ve modeli ile IMEI numarasının kayıtlı olup olmadığı kolayca öğrenilebiliyor.

IMEI Numara Sorgulama için tıklayın.

Özellikle ikinci el telefon alıyorsanız ya da yurtdışından telefon getirdiyseniz telefonun IMEI numarasını sorgulamanızda büyük yarar var. Kullanımı yaygınlaşan bu mobil akıllı cihazlar ile doğru orantılı olarak çalıntı ve IMEI kopyalama olayları da giderek artıyor. Bu durumlar tüketici yönünden çok büyük maddi ve manevi sorunlara yol açabiliyor. İnternet bağlantısı olan her türlü PC, telefon veya tablet üzerinden yapabileceğiniz IMEI sorgulama ile kullandığınız ya da satın aldığınız telefonun çalıntı/kopya olma ihtimalini ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun sağladığı sistem ile IMEI sorgulama işlemi e-devlet kapısı üzerinden ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Yurtiçi veya yurtdışında üretilen mobil cihazın üretiminde yerleştirilen 16 haneli IMEI numarasının BTK sisteminde kayıtlı olması şart. Cihazın IMEI numarası kayıtlı olmadığı takdirde cihaz Türkiye’de kullanıma otomatik olarak kapanıyor. BTK sistemi ile e-devlet üzerinden IMEI numarasını sorgulamak için telefonunuzun IMEI numarasını girmeniz gerekiyor. Telefonun IMEI numarasını öğrenmek içinse *#06# kodunu arama ekranına girmeniz yeterli. Ya da ürünün orijinal kutusu üzerinde IMEI numarasını bulabilirsiniz. Bazı telefonlarda ise arka kapak altında da IMEI numarası yazmaktadır.

e-Devlet Android uygulamasını telefonunuza indirerek de IMEI numarası sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

IMEI Sorgulama – Telefon IMEI Kayıtlı mı?  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
Android Bilgi Uygulamaları, Android Tablet Uygulamaları, Android Uygulamalar ve Programlar, Bilim ve Teknoloji Haberleri, Nasıl Yapılır?
, , , , , , , , ,


 SON YAYINLAR
 Hayatta Kalma Rehberi Android Uygulaması
 İSPARK Fiyat ve Boş Otopark Android Uygulaması
 Akbil Android Uygulaması – İstanbulkart
 Ehliyet Sınav Soruları 2018 Telefon Uygulaması
 Araç Kiralama Android Uygulaması – Yolcu360
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2017 (dmoz registered)  (1545sayfa/6632yorum) k201208021123 9809 2018531405