Whatsapp Mesajlar Nasıl Yedeklenir ve Geri Yüklenir?


Önemli: Whatsapp son günlerde yaptığı değişiklikle yedeklemeleri artık Google Drive’a yapıyor. Bu yüzden sdkartınıza yaptığınız yedekleme şu an için Whatsapp tarafından görülmüyor. Telefon değiştirmeden veya format atmadan önce Google Drive’a tam yedekleme yapmanız gerekmekte. Belki telefonunuza Google hesabı tanımlamadığınız zaman Drive’a yedekleme yapamayacağı için telefonunuzdaki yedekleri görüyordur. Aşağıda anlattığımız yöntem Google Drive yedekleme sistemine geçmeden önce geçerliydi. Google hesap tanımlı olmadığında belki hala işe yarıyor olabilir.

Yeni bir telefon aldığınızda veya telefonunuzu değiştirdiğinizde, Whatsapp uygulamasında kayıtlı eski sohbet geçmişini yeni telefonunuza da yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin. Bu şekilde eski whatsapp mesajlarınız geri gelecek.

1) Öncelikle en son sohbetlerinizi yedekleyin. WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Sohbet Ayarları > Konuşmaları Yedekleye gidin.

2) Daha sonra, bu yedeklemeyi yeni Android telefonunuza aktarabilirsiniz.
Telefonunuzun harici microSD kartı varsa, microSD kartını eski telefonunuzdan çıkarıp yeni telefonunuza takın.
Dahili hafızası olan (dahili SD kart) telefonlar için, eski telefonunuzdaki /sdcard/WhatsApp/ klasörünü yeni telefonunuzdaki aynı klasöre aktarmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır. Bir dosya tarayıcısı kullanabilir veya yedekleme dosyalarını bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.
Ne tür bir SD kartınız olduğundan emin değilseniz, telefon üreticinizin web sitesinden telefonunuzun özelliklerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

3) Yedeklemenizi aktardıktan sonra yeni Android telefonunuza WhatsApp’ı yükleyebilirsiniz.

4) Yükleme işlemi sırasında, WhatsApp yedeklemenizi otomatik olarak bulur ve yeniden yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Geri yükledikten sonra eski sohbetleriniz yeni telefonunuzda yeniden görünücektir!

Eğer bu işlemleri yaparken problem yaşıyorsanız ve eski mesajlarınızı nasıl geri getireceğinizi bilmiyorsanız aşağıda yorum bölümünden yardım isteyebilirsiniz.


Sponsorlu  175 Yorum

   
    andropedi  
  10.11.2015-19:57

  Son yedeği aldıktan sonra mesajlaşırsanız o mesajlar yedeğe alınmaz. Ayrıca mesajlardan bazılarını sildiğinizde, bir sonraki yedek aldığınızda o mesajlar yedeklenemez.
  Uygulama içerisinden manuel olarak yedekleme yaparsanız, whatsapp’ın belirli aralıklarla telefonunuza yaptığı yedeğin en sonuncusunun üzerine yazılır.

   
    yagmur  
  10.11.2015-19:05
  y

  Yedeklemeden sonra alınan/gönderilen ve bir sonraki yedeklemeden önce silinen yeni mesajlar geri alınamaz.
  Manuel yedekleme yapıyorsanız yedekleme, en son otomatik yedekleme dosyasının üzerine yazılır.
  ilk denılenı acıklayabılır mısınız
  uzerıne yazılır derken dger yedeklemeler sılınır mı(telefonun kendı yaptgı)

   
    yagmur  
  11.11.2015-17:13
  y

  yanı benım telefonumdan baska sd kartına alınan watsap gecmısım baska bı yerde bılgısayarda telde hatta acılamaz oyle mı.yukarda baska yorumlarda baskasının gecmısını kendı sd kartınıza alırsanız bılgısayardan okuyabılırsınız demıssınız kafam karstı

   
    elif  
  11.11.2015-17:23
  e

  gecmıste son 7 gunu gosterıyor ondan oncekıler nerde.mesela 10 gun oncekını hangısının ustune yedekler.10 gun oncesının kını ben bugun sılıyorsam o da mı yedeklenıyor

   
    elif  
  11.11.2015-17:26
  e

  watsapta 4 gun oncesı yedeklendı dıyelım.egerkı ben bugun 4 gun oncesının konusmasını sılersem o yedekte hala saklanır mı.yoksa saklamaması ıcın o gun ıcınde mı sılmem gerekıyordu

   
    elif  
  11.11.2015-17:36
  e

  Yedeklenen dosyalar en son yedeklemeden sonra 7 gün geçerlidir. Bu süre içinde sohbet geçmişinizi aktarmayı unutmayın!…. 7 gunde bır mı yedekleme yapıyor.yanı 7 gun ıcınde kendım sılersem kalanları mı yedeklıyor.benım ıcın cok onemlu bır durum o yuzden cok soruyorum kusura bakmayın.

   
    andropedi  
  15.11.2015-15:13

  Otomatik yedeklemelerde Whatsapp kendi yedeğinin üzerine yeni yedeği alır. Yani eski bir mesajı sildiyseniz Whatsapp otomatik olarak alacağı ilk yedekte bu silinmiş mesajlar da artık yedeklenmez ve eski yedek dosyası da yok olacağı için silinmiş bu mesajı hiçbir yerde bulamazsınız.

   
    ayşe  
  19.11.2015-17:27
  a

  merhaba ben bi arkadasıma yanlışıkla fotoğraf gönderdim arkadasım telefonundan whatsapı silmiş başka telefon kullanacak whatsapı yüklediğinde ve sohbeti geri yüklediğinde göndermiş olduğum fotoğraf ona gidermi çok acil bilgilendirirseniz sevinirim

   
    ayşe  
  19.11.2015-17:51
  a

  yani yedeklediği tarihten sonraki mesajlar gidermi

   
    andropedi  
  19.11.2015-21:24

  Yedeklediği tarihten sonraki mesajlar gelmez. Zaten Whatsapp fotoğrafları da yedek içine konulmaz. Sadece telefonda whatsapp klasöründeki resimleri görür. Yani Whatsapp yedeği ile fotoğraflara ulaşmanız mümkün değil. Whatsapp klasöründeki fotoğrafları da klasör olarak ayrıca yedeklemeniz gerekiyor.

   
    ayşe  
  20.11.2015-10:48
  a

  fakat ben resmi dün gönderdim arkadasım 3 gün önce telfonunda sildi whatsappı hesabını silmedi başka telefona geçtiğinde resim arkadasıma gitmeyecek mi

   
    mehmet  
  20.11.2015-11:10
  m

  Aynı hatayı bende yaptım ayşe hanım gibi. Sevgili admin yedekleme yaptıktan sonra başka telefona geçtik ve eski telefondan whatsapı sildik, yeni telefonda yükledikten sonra karşı taraftan gelen fotoğraf ve mesajlar gelirmi. Denemek için whatsap konuşmamı yedekleyip telfonumdan sildim daha sonra arkadasıma fotoğraf atmasını ve yazı yazmasını istedim 5 dk. sonra whatspı yukledim konusmaları geri yükleme yaptım arkadasımın göndermiş olduğu fotoğraf ve mesaj geldi ama ben bu işlemi aynı telefonda yaptım. Yeni telfona geçildiğinde aynı sonuçlanırmı.

   
    Hayellik  
  22.11.2015-14:56
  H

  mrh bn 1. Telimde whatsapı silmedim yeni tel aldım oraya aynı whataap numaeamka yükledim whatsaptan gelen msjlar iki telede gidermi sadece en son yüklediğime mi gelir

   
    andropedi  
  22.11.2015-23:25

  Sadece son yüklediğinize gelir.

   
    emre  
  24.11.2015-09:46
  e

  ustam ben whatsapp ı silip telefonu servise yolladım tabi göndermeden önce hafıza kartı takıp yedekleme yaptım telefon elime ulaştı kartı takıp whatsappı yükledim ama yedekleme yapmadı hiçbişi bulmadı eski yazışmalarımı kesinlikle yüklemeliyim bana yardımcı olurmusun lütfen

   
    Mustafa  
  05.12.2015-00:32
  M

  Telefonuma format attım ve Bütün herşey silindi whatsap konuşmalarım dahil bide üstüne üstlük Whatsapı tekrar yükledikten sonra yedekleme yaptım ve eski whatsap mesajlarıma ulaşamıyorum drive dan alma ihtimalim nedir arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ?

   
    andropedi  
  05.12.2015-14:53

  Whatsapp’ı yükledikten sonra tekrar yedekleme yaptıysanız eski yedeğinize geri dönmeniz pek mümkün değil. Tabi daha önce telefonunuzun sd kartını başka bir yerlere yedeklemediyseniz..

   
    melisa  
  09.12.2015-09:22
  m

  telefonumdaki 4-5 aylık yazışmaları hafıza kartına yedekledim ”msgstore.db.crypt8” bu isimde yedekleme yaptı sd kartta ama whatsapı silip yüklediğimde bunu değilde google driver e yaptığım yedeklemeyi yüklüyor o da sadece son 1 aylık mesajlaşmaları yüklüyor tüm yazışmalarımı sd karta yedeklememe rağmen neden onu bulmuyor yardımcı olurmusunuz

   
    andropedi  
  09.12.2015-13:04

  Whatsapp son günlerde yaptığı değişiklikle yedeklemeleri Google Drive’a yapıyor. Bu yüzden sdkartınıza yaptığınız yedekleme şu an için Whatsapp tarafından görülmüyor. Telefon değiştirmeden veya format atmadan önce Google Drive’a tam yedekleme yapmanız gerekmekte. Belki telefonunuza Google hesabı tanımlamadığınız zaman Drive’a yedekleme yapamayacağı için telefonunuzdaki yedekleri görüyordur. Bir de öyle deneyin ve bize de geri bildirim yapın lütfen.

   
    denis  
  11.12.2015-02:27
  d

  iPhone dan android cihaza gecis yaptim ancak yedeklemeyi geri yukleyemedigim gibi yeni telefonda numarami girdigimde 2 aylik hizmeti gule gule kullanin sonrasi 1.79 bildirisi resmen elime gozume bulastirdigimi yuzume carpti cok fena :/ Simdi bu noktadan geri donus, chat gecmisini kurtarmam soz konusu mudur?

   
    Aslı  
  03.01.2016-22:59
  A

  Whatsaap msjlarımı sildim yanlışlıkla sonra whatsaapı sildim geri yükledim msjlarım gelmedi

   
    Ali  
  21.01.2016-00:38
  A

  google drive’a yedeklenen whatsapp mesajlarını yedekledikten sonra google drive’da görebiliyor muyuz?? ben göremedim de… Telefonumun fabrika ayarlarını geri yüklücem, yüklemeden önce emin olmak istiyorum mesajlarımın kesin yedeklendiğinden. Şimdiden teşekkürler admin

   
    andropedi  
  21.01.2016-18:18

  Google Drive’da mesajları göremezsiniz. Yedeklediyseniz formattan sonra tekrar geri yüklenecektir.

   
    andropedi  
  23.01.2016-12:16

  Hayır, telefon numaranız, yani sim kartınız telefonda olmadan whatsapp mesajlarınız görüntülenemez..

   
    beste  
  23.01.2016-11:45
  b

  benim whatsapım google drive da başka bir mail adresine kayıtlıysa mesajlarım, o maille kullanılan başka bir whatsappda görüntülenebilir mi?

   
    Asli  
  29.01.2016-10:06
  A

  Whatsappi telefonumdan kaldirdim fakat hesabim hala duruyor geri yukledigimde bana atilan mesajlar gelir mi silinir mi ?

   
    Lale  
  30.01.2016-20:12
  L

  Whatsapp mesajlarımı geri yüklenmesini istiyorum

   
    Aslı  
  30.01.2016-20:15
  A

  Whatsappımı yanlışlıkla sildim tekrar yükledim ama eski mesajlarım geri gelmedi yede de yapmamıştım eski mesajlarımı nasıl geri getirebilirim

   
    andropedi  
  31.01.2016-20:30

  Yedekleme yapmadıysanız maalesef eski mesajlarınızı geri getirmenin yolu yok. Telefonunuzda sd-kart takılıysa belki orada yedekler bulabilirsiniz. Sd-kartta whatsapp klasörü varsa zaten whatsapp’ı tekrar yüklediğinizde eski mesajlar geri yüklensin mi diye sorcaktır.

   
    andropedi  
  02.02.2016-00:35

  Kaybettiğiniz hafıza kartındaki mesajları bir başkasının açması çok çok zordur. Çünkü sd-kart’taki bu mesaj yedekleri Whatsapp tarafından güçlü bir şekilde şifrelenir ve sadece sizin hattınız ile açılır. Tabi ki hiçbir şey kırılamaz değildir.

   
    teknisyen05  
  01.02.2016-23:43
  t

  hafıza kartımı kaybettim. İçinde whatsap sohbet yedeklerim vardı. Bu konuşmalarımı herhangi bir şekilde birileri okuyabilir veya görüntüleyebilir mi ? Acil cevap bekliyorum. İyi akşamlar

   
    ferdi  
  14.02.2016-07:27
  f

  Ayni islemi yaptim fakat geri yukle gelmedi yardimci olurmusunuz

   
    fatıhhhh  
  15.02.2016-16:53
  f

  gmaıl uzerınden nasıl alcaz orada yedeklıyormu …h

   
    esra  
  24.02.2016-14:15
  e

  Daha önce kullandığım telefonda gidiyo gönderdiğim resimler

   
    Alii  
  03.03.2016-23:57
  A

  Merhaba yaklaşık 4 yıldır aynı sd kartı kullanıyorum ve benim için önemli olan whatsapp konuşmalarını ara ara sd kartıma yedekledim. Ve bu zaman sürecinde yeni bi tel ve yeni hat aldım aynı şekilde yeni telefondaki whatsapp konuşmalarınıda yedekledim sd kartıma soru şu hem numaram degişti hem telefonum ama whatsapp konuşmalarımın önemli olan bölümleri sd kartımda yedekli ve ben bu yedekleri açamıyorum bu konu gerçekten çok önemli bu konuşmaları tekrar yükleme imkanımız varmı varsa ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız çok sevinirim.

   
    meloki  
  06.03.2016-00:24
  meloki

  Whatsapp artık yedeklemeleri google drive hesabınıza yapmakta. Belki yukarıda anlattığımız yöntemlerle eski yedeklerinizi geri getirebilirsiniz ama bu daha kötü sonuçlara neden olabilir yedekleme sistemi değiştiği için…

   
    Alii  
  06.03.2016-11:41
  A

  İlgilendiginiz için teşekkür ederim ama ne gbi kötü sonuçla karşılaşabilirim?

   
    andropedi  
  06.03.2016-16:15

  Yedek sistemi değiştiği için sd karttaki yedekleri geri getirmeye çalışırken sistem değiştikten sonraki yedekleri kaybedebilirsiniz. Ya da tam tersi olabilir. Drive yedeğine geçişte eski yedeklerinizi silebilir. Ama yeni konuşmalar giderse gitsin ben eski yedeklere ulaşmayı deneyeceğim diyorsanız yukarıda anlattığımız eski yöntemi deneyebilirsiniz.

   
    Sevo  
  11.03.2016-12:03
  S

  Drive da 30 mb lık whatsapp veri olmasına rağmen telefona yüklerken 2.6 mb lık veriyi yüklüyor. Telefonumda yeterli alan var . Drive daki verinin tamamını nasıl yükleyebilirim ?
  Teşekkürler

   
    meloki  
  12.03.2016-10:46
  meloki

  Normalde tamamının geri yüklenmesi lazım. Yedekleme esnasında bir sorun olmuş olabilir.

   
    ozy  
  17.03.2016-21:55
  o

  blackberry kullanıcısıyım fakat ıphone gecicem sd kartaki whatsapp gorusmelerımı ıphone yukleme yontemi varmı ?

   
    c.m  
  04.04.2016-13:04
  c

  selam.whatsapp mesajlari yedege aldim telefonum iyi calismiyordu format atdim .whatsappi yukledim ama mesajlar geri gelmiyor .nasil geri yuklerim mesajlari?

   
    meryem  
  05.04.2016-21:20
  m

  Yedeklwdigim msj lari nereden bulucam bilmiyorum yardimci olurmusunuz

   
    Anonim  
  13.04.2016-13:49

  Yapamıyorum

   
    Ayse  
  13.04.2016-13:53
  A

  Silinmiş mesajlari indiremiyorum

   
    betül  
  02.05.2016-09:18
  b

  iyi günler iphone 5s var bugün ilk defa whatsapp ayarlardan sohbeti yedekledim. nereye yedeklendi ben anlamadım icloud a giriyorum 0 öğe diyor napmam lazım . nerede şimdi bu yedeklerimmmmm

   
    Gonul  
  13.06.2016-03:21
  G

  Selam whatsaptan silinen msj lari tekrar yuklemek için whatsabi sildim tekrar yuklerken yanlislikla geri yukleye degilde sili tusladim silinen msjlari tekrar yukleyebilirmiyim Ne yapmak lazim

   
    hafize  
  25.06.2016-20:29
  h

  mrblar benım sımdı kullandıgım tel kore malı note 3 telefonumu degıstırecem eskı gmail vede numaramla gırmeme ragmen yedekleme oldugu haldu gmailde yedek yok dıye yazı cıkıyo dıger napmam lazım acıl lutfen

   
    Anonim  
  28.06.2016-13:03

  BEN AYNEN SÖYLEDİGİNİZ GİBİ YEDEKLEDİM AMA SONRASINI ANLAMADINM YANİ BU MESAJI NEREDE GÖREBİLİRİM TEKRAR ÇÜNKÜ SOHBETİ TEMİZLE YAPMAK İSTİYORUM AMA ÖNCEKİLERİ YEDEKLEDİM

   
    Edaa  
  06.07.2016-02:27
  E

  İyi günler kısa bir süre önce telefonumu değiştirdim yeni aldığım telefona watsapp geçmişimi yükledim fakat eski telefonumdan watsap konuşmalarımı ve watsappı silmeyi unuttum şuan eski telefonuma ulaşmam mümkün değil başka birisi eski telefonuma kendi hattını takarak benim geçmiş watsapp konuşmalarımı görebilir mi?


1 2 3 4

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


BENZER SAYFALAR

İpucuNasıl Yapılır 175 yorum 74101
Android İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 111.8  Y: 07/07/2014  Güncelleme: 07/04/2019      

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2020