Telefon Pil Ömrü Artırma – Doze Uygulaması

 İNDİR

Uygulama
1767
G: 06/01/2019
Y: 18/10/2017
Puan: 1.6
Kısa Link: phn
 
 Yorum yapılmamış
Yorum Yaz

Android telefonlardaki en büyük sıkıntılardan biri de telefon pil ömrü. Gün içinde ve hatta gece telefonu hiç kullanmasanız bile yüklediğiniz uygulamalar sizin yerinize telefonun pilini bitirebiliyor.

Doze pil ömrü uygulamasının asıl amacı, telefonun ekranı kapalıyken sizin seçtiğiniz uygulamaların internete bağlanıp veri alışverişi yapmasını engellemek. Zaten telefonda ekran kapalıyken bile pil harcayan en büyük etkenlerden biri uygulamaların arka planda sürekli interneti kullanmasıdır. İnterneti kapatmanıza gerek kalmadan Doze uygulamasının bu işlevi android pil ömrünüzde kayda değer bir artış sağlar.

Android sistemlerdeki pil tasarruf modlarının çoğunda telefon ekran kapatıldığında interneti de tamamen kapatır. Doze uygulamasının çalışma prensibi bundan farklıdır. Sadece sizin belirlediğiniz uygulamalar internete bağlanabilir. Böylece Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalardan mesaj almaya devam edebilirsiniz. Diğer uygulamalar ise internete bağlanamadığı için telefonunuzun pil ömrü uzar.

Bazı Android versiyonlarında da benzer şekilde uygulamaların internetini kesen pil tasarruf modu bulunsa da bu sistemler genellikle ekran kapatıldıktan 30 dakika gibi uzun bir süre sonra çalışmaya başlar. Eğer telefonunuzun ekranını sıklıkla açıyorsanız bu da işe yaramaz. Doze uygulaması ile dilerseniz ekranı kapatır kapatmaz, ya da belirlediğiniz bir süre sonra devreye girerek uygulamaların internetini keser ve şarj ömrünüzü uzatır.

Duze uygulamasını kullanmak tamamen ücretsizdir ve Google Play’den indirebilirsiniz.

 


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri 


 Tanıtım Videosu 


com.yirgalab.dzzz


 QR Barkod  

Bu uygulama yapımcısı tarafından kaldırılmıştır.
Aşağıdan benzer uygulamalara göz atabilirsiniz.

Destek olmak için sayfayı beğendiyseniz sol taraftan paylaşabilir veya sağ taraftan beğen butonunu kullanabilirsiniz. Bu sayede size yararlı paylaşımlar yapmaya devam edebiliriz. Desteğiniz için teşekkürler!

Telefon Pil Ömrü Artırma – Doze Uygulaması 
Benzer Uygulamalar:

Yorum Yazın   Android Uygulamalar
Sistem Araçları ve Uygulamaları
, , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019