Hometech Tablet Sorunları ve Çözümleri


Hometech T800 IPS

Tabletim Kilitlendi veya Dokunmatik çalışmıyor

Hometech tablet reset atma: Şarjı varken tabletiniz herhangi bir sebepten kilitlenmişse veya dokunmatik algılamıyorsa tabletinizin arkasındaki “Reset” veya “R” yazan kısmındaki deliğe ince uçlu bir cisimle hafifçe bastırırsanız tabletiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır. Reset yapmak tabletinize zarar vermez.

Tabletim Şarj Olmuyor

Tabletin pili tamamen bitmişse şarja takınca ekranda pil şarj durumunun görünmesi 10-15 dakika sürebilir. Normal bir durumdur. Arka planda tablet şarj oluyordur. Tabletin şarjda kalması gerekmektedir. Lütfen bekleyiniz.
Yine de şarj olmadığı durumlarda başka kablo veya adaptör veya bilgisayardan şarj etmeyi deneyiniz. Şarj olduysa adaptörünüz veya kablonuz arızalıdır. Lütfen önce teknik servisimizle irtibata geçip bu bilgiyi veriniz. Tabletinizi göndermenize gerek yoktur ve işlemleriniz daha hızlı yapılır.
Yine de şarj olmuyorsa ürünü merkez teknik servisimize arızasını belirterek kargo ile gönderebilirsiniz.
Tableti kendisiyle birlikte verilen şarj adaptörü ile şarj ediniz. Özellikle düşük kalite adaptörler tabletinize zarar verebilir. Lütfen tabletlerin şarj ve USB girişlerini çok zorlamayanız, kırılabilirsiniz.

Tabletimin Ekranı Sorunlu

Ekran çalışıyor sadece dokunmatik çalışmıyorsa önce reset atmayı deneyiniz.
Tablete darbe uygulamak, kırmak, düşürmek, su ile temas ettirmek vb. şekilde zarar vermek kullanıcı hatası kapsamındadır.Tamir edilirken standart servis ve parça değişim ücreti uygulanır.

Tabletim Çok Yavaşladı. İlk günkü gibi değil.

Yavaşlamanın temel kaynağı yüklenen yeni yazılımlardır. Özellikle arka planda çalışan veya virüslü uygulamalar tabletinizi yavaşlatır. Bu tip uygulamaları yüklememenizi veya silmenizi tavsiye ederiz. Tamamen silemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönerek (Factory Reset) tabletinizi ilk aldığınız günkü yazılımsal durumuna getirebilirsiniz.

Android uygulamaları tablet bilgisayarıma nasıl yükleyebilirim?

Google Play üzerinden uygulama indirip tablet bilgisayarınıza yüklemek için, öncelikle gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Google Play üzerinden uygulama yükleyebilmek için internet bağlantısı gereklidir.
Tabletinizdeki Google Play uygulamasını etkinleştirmek için;
Menü/Google Play a dokunun, açılan menüden Mevcut Hesap seçeneğine dokunup gmail hesabınızı girin, Google Play açılacak, Google Play dan istediğiniz uygulamayı seçip tabletinize yükleyebilirsiniz.. Gmail hesabınız yoksa Yeni hesap seçeneğine dokunup yeni hesap almak için adımları takip edin.
Bilgisayarınıza indirdiğiniz apk uygulamalarını tablete yükleme,İnternet üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk uzantılı android uygulamasını tabletin dahili hafızasına (micro sd kartta olur) kopyalayın, bilgisayar bağlantısını kesin, Menü/FileManager uygulamasını tıklayın, açılan menüde yüklediğiniz Apk uygulamasını bulup üzerine dokunun, yükle seçeneğini seçerek yükleme işlemini tamamlayın. Yüklemede sorun yaşarsanız; Menü/Ayarlar/Güvenlik/Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktifleştirin (Bilinmeyen kaynaklar yazan kısmın sağ tarafındaki tiki işaretleyin).Görsel Olarak Bknz.

Bilgisayar bağlantısını yapamıyorum ne yapmalıyım?

Tablet cihazınızı usb kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın,
Ekranın sağ alt köşesinde çıkan usb sembolüne dokunun,
Açılan menüden usb bağlandı seçeneğine dokunun,
Açılan menüden (USB depolama birimini aç) seçeneğine dokunun.
Bu işlemlerden sonra bilgisayarım bölümüne girdiğinizde cihazınızın dahili hafızasını çıkarılabilir disk olarak görebilecek, yüklemek istediğiniz bilgileri yükleyebileceksiniz.

Cihazım dondu,ekran açık ama her hangi bir işlem yapılamıyor ne yapmalıyım ?

Cihazın açma/kapatma tuşuna yaklaşık bir dakika boyunca basılı tutarak bu sorunu çözebilirsiniz. Reset sonrası cihazdaki sorun devam ediyorsa Yazılım/Firmware bölümünden cihazınıza ait yazılımı indirip cihaza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.

Cihazı fabrika ayarlarına nasıl alırım.Fabrika ayarlarına getirdikten sonra yüklü bilgilerim silinirmi?

Menü/ayarlar/yedekle ve sıfırla menüsüne girip Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun, Tableti sıfırla/Her şeyi sil seçeneğine dokunun cihaz kapanıp açılacak bu işlemle cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamış olacaksınız
Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandığında cihazınızdaki tüm bilgileriniz silinecektir.

Kablosuz ağa (WİFİ) nasıl bağlanabilirim?

Bağlanacağınız kablosuz ağın kullanılabilir olduğundan emin olun,
Menü/Ayarlar/Kablosuz ve Ağlar (Wi-Fi) özelliğini açık konuma getirin,
Bulunduğunuz alandaki kablosuz ağların listesi yan ekranda sıralanacaktır,
Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın üzerine dokunun, ağınız şifreliyse şifrenizi girip bağlan seçeneğine dokunun 30 sn içerisinde kablosuz ağa bağlanmış olacaksınız.
Görsel Olarak Bknz.

Media ve diğer sesler az çıkıyor ne yapabilirim?

Menü ayarlar ses bölümünden ses düzeylerini kontrol ediniz.Google Play üzerinden ses yükseltici uygulamalar yükleyerek sesi %25 oranında yükseltebilirsiniz. Ses yükseltmesi için kullanılan uygulamalar cihaz bataryasını ortalama %10 etkilemektedir.

Video izleyemiyorum ne yapmalıyım?

İnternet tarayıcı üzerinden video izleyemiyorsanız; Bazı internet tarayıcıları Adobe Flash Player desteklemediğinden Adobe Flash Player uyumlu tarayıcı kullanmanız gerekmektedir.(Puffin Web Browser,Doblin Web Browser)
Yüklediğiniz bazı videoları izleyemiyorsanız; Google play dan video codec yüklemeniz gerekmektedir. Yada Mx player yükleyerek videoları sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz.

İlk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

Hometech android tablet bilgisayarlarda pil şarz süresi pil amperine göre değişmektedir cihaz kapalı konumda 6-8 saat şarz edilmesi gerekmektedir.İlk şarz süresi ve düzenli batarya ömrü açısından önem taşımaktadır.

Hometech serisi tabletimi şarz girişinden şarj edemiyorum ne yapmalıyım?
Hometech serisi tablet bilgisayarlarınızı kutu içerisinden çıkan şarz adaptörü ile şarz ediniz.

Şarz adaptörünün çalışıp çalışmadığını nasıl test ederim?
Cihaz kapalı konumda iken şarza takarsanız tablet ekranında pil işareti çıkacaktır.Açık konumda şarz ederseniz sağ köşede bulunan pil simgesi üstünde enerji işareti çıkacaktır(kırmızı kutu içinde belirtilmiştir)Bu durumlarda adaptör sağlam demektir.

Pil çabuk bitiyor?

Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir.Tüm gereksiz uygulamaları kapatın.Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir.Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir.Bir uygulamayı kapatmak için Home(Ana)tuşunu kullanmak yerine Back (Geri)tuşunu kullanın.(Back(Geri)tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home(Ana)tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.Bir Google hesabı ayarlandıktan sonra veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir.Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar Hesaplar ve senkronizasyon konumunda Oto eşitleme özelliğini devre dışı bırakın.Arka plan resimleri hareketli ise buda pil tüketimini hızlandırır
Wi-Fi açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir.

İnternet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirmiyim?

Skype ve benzeri programlar kullanarak kişi listenizdeki kişilerle internet üzerinden görüntülü konuşma yapabilirsiniz.Görünütülü konuşma internet hızına bağlı olarak düzenli çalışmayabilir.

Ekran kilidi şifresini yanlış girdim , tabletim kilitlendi ne yapmalıyım?

Hatalı şifre girildiğinde Tablet bilgisayar güvenlik amaçlı olarak kilitlenir. Gmail kurtarma hesabı oluşturduysanız Gmail hesabınızı girerek girilen şifreyi iptal edebilirsiniz.

Şifreyi hatırlamıyorsanız desetklenen modellerde factory reset yaparak cihazınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Recovery mod nedir? Recovery mod menüsüne nasıl ulaşabilirim?

Rom ve sistem güncellemelerini sd-kart üzerinden yükleyebileceğiniz menüye verilen isimdir.Recovery menüsüne ulaşabilmeniz için cihazı kapalı konumda iken çeşitli tuş kombinasyonlarıyla ulaşabilirsiniz.Detaylı bilgi için Factory reset modu konusuna bakın.

Tabletim açılış logosunda kaldı ne yapmalıyım?

Yazılım bölümünden cihazınıza ait yazılımı seçin.Cihazınıza ait yazılım yükleme programını indirip, cihazınıza yazılım yüklemesi yaparak bu sorunu çözebilirsiniz. Yazılım yükleme programı (Livesuit) (RKtool.tr) linklerde mevcuttur.Desteklenen modellerde Factory Reset modunda cihazınızı resetleyebilirsiniz.

4-8-16 GB dahili depolama alanına sahip Tabletim dahili depolama alanı düşük olarak gözüküyor Cihazım arızalımıdır?

Android işletim sistemi kullanılan cihazlarda dahili depolama alanının 5/1′ ini işletim sistemi kullanır. Bu nedenle kullanabileceğiniz depolama alanı 2-6-12 olarak görünmektedir. Bu bir arıza yada Hometech ‘e mahsus bir durum değildir. Android işletim sistemi kullanılan tüm cihazlarda bu durum geçerlidir.

Tabletimi mini HDMI dan HDMI Tv ye bağladığımda görüntü alamıyorum.Sorun ne olabilir?

Tabletinizin HDMI çıkışında problem olabilir.

Cihaz ayarlar Hdmi Turn on HDMI kutucu işaretli olmasına dikkat ediniz.İşaret yok ise tv ye görüntü aktarmaz
HDMI 1.4 özelliğine sahip ve “Mini HMDI – HDMI uçlu” bir kablo ile tabletinizi HDMI özellği olan bir TV ye bağlayın.
Eğer görüntü alıyorsanız, cihazınız sağlamdır. Aksi durumda cihazınızı bize ulaştırmanız gerekmektedir.

Görüntü aktarımı için kullandığınız kablo sorunlu olabilir.

Ara bağlantı kablonuzda sorun olabilir. Kablonuzu başka bir cihazda kontrol etmeye çalışın.

Tabletimin dokunmatik camı/Ekranı çatladı ne yapabilirim ?

Bu durumda ürün garanti dışı işlem yapılacaktır. Hasar tespiti için cihazını bize ulaştırmanız gerekir.

Arızalı ürünümü servise nasıl göndereceğim ?
Ürünün arızasını detaylı bir şekilde belirterek arızalı aksesuarlarını cihazla birlikte gönderiniz.
Geri dönüş adresinizi açıklayıcı şekilde yazınız.(Cihaz paketlemesini özen göstererek yapmanız gerekmektedir)

Kaynak: Bu sayfadaki sorunlar ve çözümler Hometech Tablet blog sitesinden izin alınarak yayınlanmıştır. Hometech tabletlerle ilgili diğer sorunlarınızı buraya tıklayarak sitenin kendi sayfasında yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yazılmış diğer yorumları okuyabilirsiniz.


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  198 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »

    Adsız  (misafir)
  15.05.2016-17:00
  A

  Tabletimiz dün hediye olarak geldı ama bi turlu açılmıyo sadece ekranın üstunde tabletiniz başlatılıyor yazısı çıkıyo ve on saattır şarjda ve kapalı bu nasıl bir tablet resmen tableti kullanamıyoruz

    AÇILMIYOR  (misafir)
  16.05.2016-17:25
  A

  Merhaba iyi günler tabletle oynadım ve bir kenara bıraktım.yarimsaat sonra yine oynayacaktim açılmadı. Bir gün bekledim.sonra yine açmaya çalıştım.lacivert bir ekran çıkıyor.ne yapmalıyım??

    Anonim  (misafir)
  05.06.2016-16:10

  Tabletim fabrika ayarlarını sıfırlamıyor ne yapabilirim

    savaş BOYLU  (misafir)
  09.06.2016-12:01
  s

  hometech marka tablet var 1 veya 1,5 ay oldu fakat şu anda cihazda bir ses hırıltı var ne yapabiliriz öneriniz ne olacaktır. saygılar

    aslı  (misafir)
  10.06.2016-12:03
  a

  maalesef. kamera calismiyor yazısı gelip duruyor

    seher  (misafir)
  15.06.2016-10:50
  s

  Tabletime yedek hesap ekleyemiyorum bu yüzden oyun yükleyemiyorum. ??

    serhan  (misafir)
  22.06.2016-16:43
  s

  tabletim hometech wi101 dokunmatik driverı tanıtıyorum…tanıtmada sıkıntı görünmüyo fakat dokunmatiği kullanamıyorum SAPITIYO sağ tarafa tıklıyorum sol taraftaki klasr açılıyo sol tarafa tıklıyorum sağdaki klasör açılıyo yardımcı olabilirmisiiz

    Fatihh  (misafir)
  25.06.2016-17:52
  F

  abi tabletin camı kırıldı değiştirdik bi daha açılmadı bir tane teknik servise gittik adam sistem açılmıyo diye format atamadı ne yapmam gerekiyor

    DeLiHaN42  (misafir)
  26.06.2016-23:53
  D

  Admin Benim Tablete Gangstar Vegas Yüklicem Basıyom Apk ya indirdi açtım apk yı Tabletiniz Bilinmeyen kaynaklardan Uzaklaştırıldı Dio.Ayarlara Girdim Güvenlik Dedim Orda Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver dio Ama Onun Üstü Beyaz Olduğu İçin O Tiki Açamıyorum :(
  Lütfen Sebebini Yazarmısın?

    mustafa  (misafir)
  01.07.2016-19:10
  m

  sıfır geldi tablet, kutuyu poşet ve etiketlerini ben açtım.
  ama tablet açıldı ve desen kilidi soruyor ?
  telefonları aradım mesai dışı diyor. 10 gün boş yatacak sanırım.

    Rana  (misafir)
  10.07.2016-20:07
  R

  Lenovo a7 tablet
  Tabletim şu ana kadar sorunsuz çalışıyordu.Birkaç gündür tablet bi donuyo bi başlıyor.Meswla bir video izliyorum şu yan üçgen yani durdurma işareti çıkıyor.
  Aynı şey mc,candy crush vb.uygulamar için de geçerli.Lütfen yardım edin.

    Anonim  (misafir)
  13.07.2016-20:43

  Merhaba lütfen bana cevap verin lutfen.benim tabletim “DELL” video çekiyorum ve acil izlediğmde tablet kendi kendinden kapaniyor neden acaba? Lütfen cevap verin çok ihtiyacimm var acil.nolursunuz cevap verin

    bos  (misafir)
  16.07.2016-20:45
  b

  bence benim tabletimde yardım diye uygulama var ordan da çözebilirsiniz sorunu ama bozukluğa yardım etmiyo sadice tablet hakkında biraz bilgi verir indirmedim aldığımızda da varı tabletiniz d varsa ben ce oraya bi girin i benim sorunum :tablet im bazen bozuluyo bazen bozukken bi bakıyoz düzgün çalışıyo napmalıyım

    andropedi  (üye)
  17.07.2016-12:39
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  İlk olarak tabletinizi fabrika ayarlarına döndürerek sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

    celal  (misafir)
  28.07.2016-23:16
  c

  Hometech wi 10 aldım. İçinde google play yok. Neden yok? Google play yüklenir mi?
  Messenger’da da arama yapılmıyor. Beni arayanlarda bana ulaşamıyor.
  Kullanımı çok zor. Önemli özellikleri var mı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

    OZAN  (misafir)
  31.07.2016-23:57
  O

  Merhaba. Ben, A101,den aldım tablet,bilgisayarı. İşletim,sistemi win10,var
  Bir,sıkıntım’da yok benim yapmak,istediğim şey Bu,windows,10nu kaldırıp android,olarak kullanmak. Bu,mümkünmüdür. Yok,bunun bir,yazilimi var,diyorsaniz bunu,sizden temin,edebilirmiyim.
  Teşekkürler.slsmlar…

    andropedi  (üye)
  01.08.2016-19:49
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Yapmak istediğiniz bu işlem pek mümkün değil. Çünkü tabletin donanımı Windows işletim sistemine göre üretildiğinden bir şekilde Android yüklense bile performans alamayabilirsiniz. En sağlıklı ve stabil olan Windows olarak kullanmaya devam etmek.

    andropedi  (üye)
  01.08.2016-19:52
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Hometech Wi10 içinde Windows yüklü gelen bir tabletse Android olmadığı için Google Play yükleyemezsiniz. O tablet için Windows Mağaza’yı kullanmalısınız.

    emrah  (misafir)
  02.08.2016-18:18
  e

  tabletim intel inside homtech bir gün şarza taktım güc dümesine bastım tablette PTES MODE yazıyo ne yapmalıyım

    Mevsim  (misafir)
  02.08.2016-22:15
  M

  Klavyesi çalışmıyor nasıl cozebilirim bu sorunu

    Huzeyfe Öz  (misafir)
  03.08.2016-13:12
  H

  Tableti alalı bir hafta oldu üzerine su döküldü arka açılmadı ön camda su vardı şu an ise tabletaçılıyor ama beyaz siyah çizgiden başka bişey yok garantisi var ama tablet geri çalışırım öğrenmek istiyorum teşekkürler

    ahsencan  (misafir)
  04.08.2016-15:28
  a

  Benin tabletim hometech t701 kendi kendine kapaniyo ne yapmaliyim

    Busemcan  (misafir)
  09.08.2016-20:35
  B

  Benim tabletim hometech markali 16 gb ilk alindiginda sarza taktim cikardim biraz oynadi geri taktim sonra bir iki hfta sonra yanlislikla yere kosesi gelecek sekilde yere dustu cihazin kosesi catladi biraz bir iki gun kullandiktan sonra cihaz tamamen kapandi acamadim acaba teknik servisemi goturmem gerekiyor ne yapmaliyim?

    andropedi  (üye)
  10.08.2016-21:04
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Düşmeden dolayı tabletin içinde hasar oluşmuş olabilir. Servise götürmeniz gerekiyor gibi.

    ahmet dere  (misafir)
  14.08.2016-11:01
  a

  Hometech ultra tab 8e nasil video yukleyecegim

    Anonim  (misafir)
  14.08.2016-11:22

  Bu ne biçim tablet şarz hemen bitiyor veclans ofclans oynarken kapaniyo

    andropedi  (üye)
  14.08.2016-12:03
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tabletinizi bilgisayarınıza bağlayarak video atabilirsiniz.

    Sahin  (misafir)
  15.08.2016-03:26
  S

  Hometech tablet kullaniyorum yukledigim bazi oyunlarda ses t4rrrrrr rrrrrr diye cikiyor ne yaoabilirim

    Sahin  (misafir)
  15.08.2016-03:27
  S

  Format attim reset attim yinede bazi oyunlarda ses geliyor ama trrrrrr rrrrr ttrrr diye acil cozum

    andropedi  (üye)
  Bugün-11:02
  andropedi
  Yorum: 1328
  Üyelik: 02.08.2012

  Tabletin hoparlöründe veya ses çipinde bir sıkıntı olabilir. Ya da çok bilinmeyen oyunlar yüklediyseniz o oyunlar bu tabletin ses sitemini desteklemiyor olabilir. Bu sorunu sürekli yaşarsanız teknik servise başvurmanızda fayda var.

Sayfalar: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »siz de Yorum Yazın   Haber 198 yorum 111536
Android ve Teknoloji Haberleri
Yazar: andropedi  Puan: 167.0  Y: 24/07/2014  Güncelleme: 24/07/2014 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019