GPS Alan ve Uzunluk Ölçümü Programı – MapPad

MapPad GPS alan ve uzunluk ölçümü ile android telefon veya tabletinizde herhangi bir yerin alanını veya iki mesafe arasındaki uzaklığı harita üzerinden gps yardımı ile otomatik olarak ölçebilirsiniz.

Alan, çevre ve mesafe ölçümlerini MapPad kullanarak hızlı ve doğru bir şekilde ölçün – Ölçümleri kaydedin, dışa aktarın ve başkalarına gönderin.

MapPad konum bilgisi kullanarak çok amaçlı harita çözümleri üretir; Gerek harita üzerine çizilen nesneleri gerekse de gerçek zamanlı GPS verileri kullanarak alan ve mesafelerini belirler. Google veya Bing Uydu görüntüleri kullanarak sahanızın alanını hesaplayın veya üzerinde yürürken ölçümler alın. Zaman ve yakıt tasarrufu yapmak için rotalar belirleyin veya bir kaç tık ile harita üzerine objeler yerleştirin. Alan ve mesafe ölçümleri oldukça hassas belirlenir – lütfen diğer uygulamalar ile karşılaştırın. MapPad kullanarak veri alımı, yönetimi ve paylaşımını pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz: Uygulama G-Drive, Dropbox, Google Fusion Tabloları gibi yaygın kullanılan bulut sunucu çözümleri ile KML, GPX, CSV ve AutoCAD DXF formatlarını destekler.

MapPad ormancılık, ziraat, inşaat, planlama, etüt vb. sahada çalışan herkes için oldukça kullanışlı bir araçtır. Benzer şekilde golf, bisiklet, yürüyüş, koşu, jogging gibi doğa ve spor aktivitelerinde bulunanlar da uygulamayı kullanarak mekansal ölçümler gerçekleştirebilirler.

Lütfen web sitemizi ziyaret ediniz, ürün hakkında detaylara ve çevrimdışı harita hazırlanması bilgilerine göz atınız. Uygulamanın öne çıkan bazı özellikleri:

– Altlık haritalar: Google Haritalar (Standart, Uydu, Hibrit, Arazi), Open Street Map (Mapnik, Bisiklet), Bing Haritalar (Uydu, Hibrit, Yol)
– Google Harita Bindirmeleri (Kişisel WMS veya ArcGIS Sunucu görüntü hizmetleri), ABD Topoğrafik haritaları vb. bazı katmanlar önceden tanımlıdır.
– Çok hassas alan ve mesafe ölçümleri.
– 3 değişik ölçüm metodu (harita üzerinde tıklayarak, GPS konumu, harita imleç konumu).
– Metrik ve imperial birim desteği.
– Pek çok küresel ve yerel koordinat sistemi desteği: WGS84 (ondalık veya derece), Web Merkatör, Britanya Ulusal Gridi, UTM SAD&) (Brezilya), UTM NAD83, NATO, Stereo70 (Romanya), System 1992 (Polonya), UTM Hint 1975 (Tayland) – diğer sistem gereksinimleriniz için irtibata geçiniz.
– Arazi noktalarını kayıt ve kategorilerde gruplandırma imkanı.
– Kaydedilen her ölçüm ve noktaya başlık ve açıklama ekleme ve bunları sonradan düzenleme imkanı.
– Tekli veya çoklu ölçüm veya noktalarını KML, GPX, CSV ve DXF olarak SD karta veya Fusion Tablo, Dropbox gibi bulut hizmetlerine gönderme veya doğrudan Open Street Map’e aktarma imkanı.
– Tekil nokta lokasyonlarının SMS, E-posta vb. yöntemlerle başkaları ile doğrudan paylaşımı.
– GPS ile alınan ölçümlerde yükseklik profili çıkartılması.
– KML ve GPX dosyalarından uygulama içine veri aktarma.
– GPS ve uydu durumlarını görüntüleme.
– Adres ve konum arama.
– Dışa aktarılan KML dosyalarının Google Earth’de açılması.
– Ölçü birimleri, noktalara ait kategori renkleri, hat kayıt zaman ve mesafe aralıkları, Google Haritalar bindirme saydamlık vb. ayarlar için varsayılan değerleri ayarlama imkanı.

MapPad’in verimli şekilde kullanılabileceği alanlardan bazıları:
– Çevresel etütler,
– Orman,
– Saha planlama ve yönetimi,
– Ziraat ve toprak,
– Yol çalışmaları, inşaat,
– Arazi etüt,
– Yenilenebilir enerji uygulamaları,
– Doğa ve spor aktivitelerinin planlanması.


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri  İndirme Linkleri 

Android (Google Play)  1 Yorum

     
      Hasan  
    08.07.2017-17:13
    H

    Telefon berberdeki numaları yanlışlıkla silinmiş nasıl geri getire bilirimYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


Android UygulamalarBilgi UygulamalarıHarita - Gps Uygulamaları
, ,
Yazar: andropedi  Puan: 4.5  Y: 03/01/2016      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023