Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?


Bildiğimiz üzere Google Play kitap indirme seçeneği ülkemize bir süre önce açıldı. Google Play Kitap bölümünden dilerseniz para ile dilerseniz ücretsiz kitap seçeneklerinden dilediğinizi ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Fakat ücretsiz kitapları indirmek istediğinizde sizden yine de bir kredi kartı numarası istiyor. Google, kredi kartınızdan 0TL yani hiç bir ücret alınmayacağını belirtse de sizden bir kredi kartı talep ediyor. Bunu yapmasındaki sebep ise kitaplar her ne kadar size ücretsiz olarak sunulsa da, ücretsiz ve lisanslı kitapların elden ele dolaşıp çoğaltılmasını engellemek.

Yani aslında Google sizden gerçekten ücretsiz kitaplar için kredi kartınızdan hiç bir ücret çekmiyor. Bu konuda rahat bir şekilde ücretsiz kitapları gerçekten ücretsiz olarak kredi kart numaranızı girerek indirebilirsiniz. Ama yine de kafanızda soru işareti oluşuyorsa ve kredi kartınızdan ücret çekileceğinden endişe ediyorsanız bunun da bir yolu var.

google-booksHerhangi bir bankadan kredi kartınız varsa, internet üzerinden bankanızın sayfasından online işlemler bölümüne girerek internette kullanmak için bir “sanal kart” oluşturuyorsunuz. Bu oluşturduğunuz sanal kart, mevcut kredi kartınızdan bağımsız olarak oluşuyor. Ayrıca bu sanal kartınızın limitini 0(sıfır) tl olarak ayarlıyorsunuz. Yani bu oluşturduğunuz kartın limiti sıfır lira olduğundan hiç bir zaman ücret çekilemiyor. Sanal kart oluşturup sanal kartınızın limitini sıfır liraya ayarladıktan sonra Google Play kitaplarda ücretsiz kitapları bu sanal kart numaranızı kullanarak indiriyorsunuz. Kartınızın limitini sıfır liraya ayarladığınız için ve Google Play ücretsiz kitaplar sizden sıfır lira talep ettiği için bu kitapları indirirken sanal kartınızı kullandığınızda kitabı indirebiliyor ve sanal kartınızdan da limitiniz zaten sıfır olduğu için hiçbir ücret çekilmediğini inceleyebilirsiniz.

Bahaeddin adlı ziyaretçimizin yorumunu dikkate almanızda fayda var: “Sadece ilk kez kitap indirdiğinizde 1usd =2.3tl kesinti yapıyor. Kitaplığı kullanamaya başlayınca yani. Daha sonra ücretsiz kitaplarda kesinti yok.”

En çok indirilen ücretsiz kitaplar için tıklayın.


Sponsorlu  46 Yorum

   
    zekiyenur  
  29.03.2014-22:52
  z

  Kitaplık adlı programı indirdin ve oradaki kitaplardan birini indirdin ama ücretlimi değilim bilmiyorum söylermisiniz

   
    Anonim  
  01.05.2014-18:16

  ücretlide var ücretsizde

   
    Serdar  
  07.07.2014-14:43
  S

  Ücretsiz yazan bir kitabı aldım. 1 dolar kesti 2.13 TL yani. Geride vermiyor. Parasinda değilim ama kime nasil guvencez anlamadım.

   
    andropedi  
  07.07.2014-16:08
  a

  Serdar Bey; hangi kitabı hangi tarihte aldığınızı ve ücretsiz yazan kitap için hesabınızdan para kesildiğini aşağıdaki adresten Google Kitaplar Destek Servisi’ne bildirebilirsiniz. Yalnız formu ve cevapları ingilizce olarak doldurmanız gerekiyor, destek hattı çalışanları henüz Türkçe yardım taleplerini karşılayamıyor. İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde:
  1) https://support.google.com/googleplay/ adresine gidin.
  2) Sayfanın sağ üst tarafında bulunan “Contact Us” yazısına tıklayın ve bir pencere açılacak.
  3) “What can we help you with?” sorusuna “Books” seçeneği ile devam edin.
  4) “Select an Issue” sorusuna “Payment Issues” cevabı ile devam edin.
  5) Şimdi pencerenin alt kısmında bulunan “Email Us” butonuna basın.
  6) Çıkan formda “First Name” isminiz, “What are you trying to buy or download?” kısmında “Books” seçeneği, “Order Number” kısmına kitabı aldığınız zaman e-posta kutunuza gelen sipariş numaranızı, “Are you using carrier billings?” sorunuza “No” seçeneği, “Please describe us your issue” sorusuna ise “I downloaded (kitap ismi) book from google play books at (tarih). It was saying FREE when i downloaded it. But a payment taken from my credit card. I want my money back. Please review my problem.” gibi bir yazı ile sorununuzu yazdıktan sonra aşağıdaki “Submit” butonuna basın. Google Kitap Destek servisi size ingilizce olarak e-posta ile sorununuz hakkında gelişmeleri cevap olarak yazacak ve sorununuzu çözecektir.

   
    adem  
  22.07.2014-10:26
  a

  Google dan ücretsiz yazan bir kitap indirmek istedim. Ne de olsa koca firma ne olacak dedim. Tam Kredi kartı numarasını girerken, vazgeçim ve sanal kart oluşturdum. 1,00 TL limitli. Sanal kart ile giriş yapmak istediğimde geçersiz kart uyarısı verdi. Aynı anda telefonuma gelen mesaj “******* nolu kartınızla GOOGLE/MARKETPLACE firmasında 1,00 USD tutarında harcama denenmiş ve onaylanmamıştır” budur. 1 dolarında değilim ama çok kızdım. Ücret belirtse ne olurdu sanki. Koca firma sanki dolandırıcı gibi iş yapıyor…

   
    bahaeddin  
  17.09.2014-11:34
  b

  S.a
  Sadece ilk kez kitap indirdiğinizde 1usd =2.3tl kesinti yapıyor.kitaplığı kullanamaya başlayınca yani.daha sonra ücretsiz kitaplarda kesinti yok. denenmiştir.İyi forumlar

   
    andropedi  
  17.09.2014-19:15
  a

  Yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler.

   
    Anonim  
  06.11.2014-05:40

  Neden telefondaki paradan çekilmiyor.

   
    andropedi  
  06.11.2014-14:31
  a

  Merhaba. Telefonda herhangi bir para bulunmuyor. Ve telefondaki banka hesaplarınıza sizden başka kimse ve hiçbir uygulama erişemez. Bu yüzden sadece Google hesabınıza kart tanımlayabiliyorsunuz ve o karttan çekim işlemi yapılıyor.

   
    eda  
  29.11.2014-19:59
  e

  Ücret istenmicek demi?

   
    sinan  
  06.12.2014-18:21
  s

  Sanal kart olayını denedim ama olmadı limiti sıfır yaptım.Kart ekle kısmına girdim bilgileri ama olmadı kart geçersiz yazdı,heralde 1 dolar çekemeyince geçersiz dedi

   
    rojda  
  14.12.2014-01:49
  r

  Benim kredi kartım yok nasıl kitap satın alabilirim

   
    andropedi  
  21.12.2014-20:24
  a

  Kredi kartsız malesef kitap satın alamazsınız.
  Bu arada önceki yorumlarda ilk kart eklemede fazladan bir dolar çekildiği yazılmıştı. Bu olaya açıklık getirelim.
  Diyelim ki Google Play’den 5tl değerinde bir kitap satın alacaksınız ve ilk defa Google Play’den alışveriş yapacaksınız. Kitabın bulunduğu Google Play sayfasını girip Satın Al butonuna tıkladığınızda sizden adres ve kredi kartı bilgileri istenecek. Çünkü Google Cüzdan hesabınızda daha önce tanımladığınız bir kredi kartınız bulunmuyor. İlk defa kredi kartı eklediğinizde ve kitabı satın aldığınızda hesabınızdan 2.xx tl ve 5.00 tl para çekildiğini görüyorsunuz. Yani 5tl olan kitabın dışında sizden bir dolar, yani 2.xx tl ücret daha kesiyor. Fakat bu bir doları, kartınızı ilk defa eklediğinizde hesabınızdan para çekip çekemediğini teyit etmek için çekiyor. Alışverişten yaklaşık bir saat sonra da doğrulama için çektiği bu bir dolar karşılığı olan türk lirasını geri iade ediyor.
  Yani Google Play’den herhangi bir uygulama veya oyun satın alacaksanız ve bunu ilk defa yaparak kredi kartı eklediğinizde Google hesabınızdan bir dolar çekti diye sinirlenmeyin. Bunu hesabı teyit etmek için alıyor ve kısa bir süre içinde bunu hesabınıza iade ediyor. Bunu sadece yeni kredi kartı eklediğinizde bir kereliğine yapacak. Bu yüzden ilk alışverişinizden sonra kredi kartı ödeme geçmişinde -1dolar karşılığı 2.3x tl eksildiğini ve sonra tekrar geri yatırıldığını görürseniz şaşırmayın. Herşey normal demek oluyor.
  Sonuç olarak Google Play’den kitap veya uygulama satın aldığınızda uygulama veya kitap fiyatından başka hiçbir ücret sizden alınmıyor, merak etmeyin.
  (not: yorumda belirttiğimiz doğrulama sisteminden dolayı ödemeyi yeni bir sanal kart ekleyerek yapacaksanız, sanal kartınıza satın alacağınız ürünün ücreti dışında fazladan 1 dolar karşılığı türk lirası da eklemeniz gerekmektedir. alışverişinizden sonra bu tutar sanal kartınıza geri iade edilecektir.)

   
    furkan  
  19.01.2015-23:54
  f

  Kartım yokk. Ayrica kart alamıyom yasim 17

   
    andropedi  
  22.01.2015-13:31
  a

  Ücretsiz kitapları parasız olarak indirebilirsiniz fakat yine de kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

   
    emirhan  
  22.01.2015-13:02
  e

  Parasız kitap alabliyomuyuz ;) ;)

   
    volkan  
  20.03.2015-18:27
  v

  google play’e kart bilgilerimi girdim. kart numarası yanlış diyor

   
    ahmet  
  21.04.2015-17:47
  a

  kardeşim ücretsiz kitap diyorsunuz o zmn kredi kartı bilgilerini neden istiyorsunuz bu site ve bu uygulamaya karşıyım .

   
    abuzidin  
  06.07.2015-09:37
  a

  Play kitaplarda bir kod yeri var oraya ne kullanmamız gerekiyor

   
    andropedi  
  08.07.2015-19:54
  a

  Kod yerine herhangi bir yerden aldığınız indirim kodlarını yazıyorsunuz. Eğer böyle bir indirim kodunuz yoksa bu alanı boş bırakabilirsiniz.

   
    kaan  
  23.08.2015-10:02
  k

  Serdar Bey;

  Google play benim kredi kartımdan da 1 dolar çekmişti.Ben 07.07.2014-16:08 tarihinde
  söylediklerinizi yaptım. Bana aşağıdaki cevap geldi. Paramı kredi kartıma iade etmiş midir?

  Saygılar;

  Thank you for contacting Google Play support today.

  Thanks for contacting us with your concerns,I’m happy to clarify what’s happening for you. First, I want to assure you that your credit/debit card hasn’t been charged.

  The bill item you’ve noticed is only an authorization, not an actual charge.

  You’ll see an authorization even for declined or canceled purchases because the authorization is used to validate your payment information.

  Authorizations can remain in your account for up to 14 days, depending on your bank, and then fall off of your account automatically. We aren’t able to speed up this process, but you can always contact your bank directly to check on the status of the authorization.

  At any time you can confirm that you’ll only be charged for the amount of your order by checking your Google Wallet account at https://wallet.google.com/

   
    andropedi  
  23.08.2015-15:39
  a

  Kaan Bey, gelen mesajda şunu belirtmişler. Kredi kartınızdan provizyon gibi bir dolarlık ücret kesmişler. Bu otomatik olarak tekrar en geç iki hafta içerisinde kartınıza geri dönecekmiş. Bunu kartınızı doğrulamak için yapıyorlarmış. Yani kalıcı olarak herhangi bir para çekimi söz konusu değil. Çekilen 1 dolarlık para tekrar kartınıza kısa bir süre sonra geri geliyor.

   
    yaren  
  25.08.2015-17:38
  y

  Harika bir uygulama ve cok yararli oldu,tesekkurler

   
    Arhan efe  
  26.08.2015-16:00
  A

  Çok zevkli bir şey olmalı

   
    Serkan  
  30.08.2015-09:58
  S

  İyi çalışmalar ayın 19 da marketden bır uygulama satın aldım yukarıda belirtildiği gibi bendende 1 dolar kesinti oldu daha önce marketden ücretli bişi indirmediğim için bankayı aradığımda bir defalığa mahsus kesintş yapıldığını söylediler dün gecede gitdi g sitesinden bir ürün almak istedim katt bölümü açıldığında ccv kodumu girdiğimde tüm kart bilgileri otomatik doldurdu ve market yine benden 1 dolar kesti gitdi g sitesiyle marketin ne ilgisi var siteden alısverişimde olmadı tüm bilgilerimi girfiğim halde satın al butonuna dokunduğumda bastığımda sayfa hiç bir tepki vermiyor bunu bana açıklayabilirmisiniz acaba internetde herhangi bir siteden alışveriş yapmaya kalktığımda her defasında google benden 1 dolar mı kesecek

   
    andropedi  
  30.08.2015-13:00
  a

  Hayır sizden her defasında bir dolar kesilmemesi gerekiyor. Google ve bağlı sitelerden alışveriş yapmak istediğinizde sadece ilk seferde bir dolar kesilir ve hatta bu bir dolar geri iade edilir. Belki iade edilen bir doları siz tekrar kesildi gibi görmüş olabilirsiniz. Hesabınızı tekrar kontrol edin ve Google tarafından iki defa bir dolar kesildiğini görürseniz ve bunlar kısa süre içerisinde iade edilmezse google ile iletişime geçin ve sorunu anlatın.

   
    Gül  
  07.09.2015-00:29
  G

  Ya benim kredi kartım yok . Kod ile alabilirmiyim? Alabileceksemde kod nedir ve nerden alabilirim ?? Lütfen yardımcı olun..

   
    Serhat  
  09.09.2015-12:50
  S

  Ben kod kullanıp indirmek istiyorum ama ne kodu?

   
    memo  
  10.09.2015-18:07
  m

  Ya ucretsiz kitap indiricem uygulsmadn ama kod istiyo kod nerden aliniyo veya nasil yapabilirz

   
    sudenur  
  17.09.2015-22:28
  s

  Çok saçma öyle olmuyor denedim ben

   
    GALİP  
  24.11.2015-11:11
  G

  BANKA KARTI GEÇERLİ OLSAYDI DAHA İYİ OLURDU. KREDİ KARTIM YOK

   
    serap  
  06.12.2015-16:59
  s

  Sanal kart nasıl oluşturuluyor.

   
    ela  
  10.01.2016-09:40
  e

  ama ben çocuk olduüum için kredi kartım yok ve çekemem de ne yapabilirim? Yoksa hesabımın kodunu mu vereyim?

   
    andropedi  
  10.01.2016-11:09
  a

  Merhaba Ela. Eğer kitap okumak istiyorsan en güzeli gerçek kağıda basılmış kitaplar. Onları tercih etmelisin.
  Ama telefondan veya tabletten Google Play Kitaplar’dan kitap okumak istersen annenden veya babandan ya da öğretmeninden yardım isteyebilirsin.

   
    şeyhmus  
  15.01.2016-17:55
  ş

  Arkadaşım şimdi ben alıyorum kod istiyor ama kod vermiyorlar

   
    Sevgüzel  
  31.01.2016-08:45
  S

  Merhaba bende de avea faturalandırmasını kullan seçeneği var.bu nasıl bir işleyiş yardımcı olur musunuz?

   
    andropedi  
  31.01.2016-20:28
  a

  Bunun için Avea müşteri hizmetlerinden bilgi almanız en sağlıklısı olur.

   
    Anonim  
  29.06.2016-11:47

  (Kredi kartsız)satın alındı diyor ücret kesilir mi?

   
    Anonim  
  29.06.2016-11:50

  Kredi kartsız satın alındı dedi telefondan ücret kesilirmi????

   
    Kutluhan Menteş  
  11.07.2016-17:11
  K

  googleplay’den satın aldığım kitapları çevrimdışı okuyabilmek için tabletime indirdim. Tabletimde nereden bulabilirim bu kitapları?

   
    andropedi  
  13.07.2016-19:37
  a

  Google Gazeteler uygulamasının içinde bulabilirsiniz.

   
    Kutluhan Menteş  
  14.07.2016-07:40
  K

  Google gazeteler hangi klasörde? adres verseydiniz yardımınız bir boyut kazanırdı!!

   
    andropedi  
  17.07.2016-12:33
  a

  Klasör olarak değil de telefonunuzda bulunan Google Gazetelik uygulamasını açtığınızda o uygulamanın içinde bulabilirsiniz.

   
    Merysdvfc  
  16.10.2016-20:36
  M

  Bik gffvff

   
    yusuf karakoç  
  04.12.2016-12:08
  y

  kredi kartım yok ne yapmalıyım

   
    esra  
  19.03.2018-12:38
  e

  Nasil indirilirYORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


PopülerİpucuNasıl Yapılır 46 yorum 112886
Popüler UygulamalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 42.7  Y: 22/12/2013  Güncelleme: 29/01/2015      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023