Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?

     İNDİR O:95076  Link: kl6   G: 29/01/2015   İPUCU 

Bildiğimiz üzere Google Play kitap indirme seçeneği ülkemize bir süre önce açıldı. Google Play Kitap bölümünden dilerseniz para ile dilerseniz ücretsiz kitap seçeneklerinden dilediğinizi ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Fakat ücretsiz kitapları indirmek istediğinizde sizden yine de bir kredi kartı numarası istiyor. Google, kredi kartınızdan 0TL yani hiç bir ücret alınmayacağını belirtse de sizden bir kredi kartı talep ediyor. Bunu yapmasındaki sebep ise kitaplar her ne kadar size ücretsiz olarak sunulsa da, ücretsiz ve lisanslı kitapların elden ele dolaşıp çoğaltılmasını engellemek.

Yani aslında Google sizden gerçekten ücretsiz kitaplar için kredi kartınızdan hiç bir ücret çekmiyor. Bu konuda rahat bir şekilde ücretsiz kitapları gerçekten ücretsiz olarak kredi kart numaranızı girerek indirebilirsiniz. Ama yine de kafanızda soru işareti oluşuyorsa ve kredi kartınızdan ücret çekileceğinden endişe ediyorsanız bunun da bir yolu var.

google-booksHerhangi bir bankadan kredi kartınız varsa, internet üzerinden bankanızın sayfasından online işlemler bölümüne girerek internette kullanmak için bir “sanal kart” oluşturuyorsunuz. Bu oluşturduğunuz sanal kart, mevcut kredi kartınızdan bağımsız olarak oluşuyor. Ayrıca bu sanal kartınızın limitini 0(sıfır) tl olarak ayarlıyorsunuz. Yani bu oluşturduğunuz kartın limiti sıfır lira olduğundan hiç bir zaman ücret çekilemiyor. Sanal kart oluşturup sanal kartınızın limitini sıfır liraya ayarladıktan sonra Google Play kitaplarda ücretsiz kitapları bu sanal kart numaranızı kullanarak indiriyorsunuz. Kartınızın limitini sıfır liraya ayarladığınız için ve Google Play ücretsiz kitaplar sizden sıfır lira talep ettiği için bu kitapları indirirken sanal kartınızı kullandığınızda kitabı indirebiliyor ve sanal kartınızdan da limitiniz zaten sıfır olduğu için hiçbir ücret çekilmediğini inceleyebilirsiniz.

Bahaeddin adlı ziyaretçimizin yorumunu dikkate almanızda fayda var: “Sadece ilk kez kitap indirdiğinizde 1usd =2.3tl kesinti yapıyor. Kitaplığı kullanamaya başlayınca yani. Daha sonra ücretsiz kitaplarda kesinti yok.”

En çok indirilen ücretsiz kitaplar için tıklayın.
Google Play Ücretsiz Kitaplar Nasıl İndirilir?  5 yıldız
Benzer Sayfalar:

  46 Yorum

    zekiyenur  (misafir)
  29.03.2014-22:52

  Kitaplık adlı programı indirdin ve oradaki kitaplardan birini indirdin ama ücretlimi değilim bilmiyorum söylermisiniz

    Anonim  (misafir)
  01.05.2014-18:16

  ücretlide var ücretsizde

    Serdar  (misafir)
  07.07.2014-14:43

  Ücretsiz yazan bir kitabı aldım. 1 dolar kesti 2.13 TL yani. Geride vermiyor. Parasinda değilim ama kime nasil guvencez anlamadım.

    andropedi  (üye)
  07.07.2014-16:08
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Serdar Bey; hangi kitabı hangi tarihte aldığınızı ve ücretsiz yazan kitap için hesabınızdan para kesildiğini aşağıdaki adresten Google Kitaplar Destek Servisi’ne bildirebilirsiniz. Yalnız formu ve cevapları ingilizce olarak doldurmanız gerekiyor, destek hattı çalışanları henüz Türkçe yardım taleplerini karşılayamıyor. İzlemeniz gereken adımlar şu şekilde:
  1) https://support.google.com/googleplay/ adresine gidin.
  2) Sayfanın sağ üst tarafında bulunan “Contact Us” yazısına tıklayın ve bir pencere açılacak.
  3) “What can we help you with?” sorusuna “Books” seçeneği ile devam edin.
  4) “Select an Issue” sorusuna “Payment Issues” cevabı ile devam edin.
  5) Şimdi pencerenin alt kısmında bulunan “Email Us” butonuna basın.
  6) Çıkan formda “First Name” isminiz, “What are you trying to buy or download?” kısmında “Books” seçeneği, “Order Number” kısmına kitabı aldığınız zaman e-posta kutunuza gelen sipariş numaranızı, “Are you using carrier billings?” sorunuza “No” seçeneği, “Please describe us your issue” sorusuna ise “I downloaded (kitap ismi) book from google play books at (tarih). It was saying FREE when i downloaded it. But a payment taken from my credit card. I want my money back. Please review my problem.” gibi bir yazı ile sorununuzu yazdıktan sonra aşağıdaki “Submit” butonuna basın. Google Kitap Destek servisi size ingilizce olarak e-posta ile sorununuz hakkında gelişmeleri cevap olarak yazacak ve sorununuzu çözecektir.

    adem  (misafir)
  22.07.2014-10:26

  Google dan ücretsiz yazan bir kitap indirmek istedim. Ne de olsa koca firma ne olacak dedim. Tam Kredi kartı numarasını girerken, vazgeçim ve sanal kart oluşturdum. 1,00 TL limitli. Sanal kart ile giriş yapmak istediğimde geçersiz kart uyarısı verdi. Aynı anda telefonuma gelen mesaj “******* nolu kartınızla GOOGLE/MARKETPLACE firmasında 1,00 USD tutarında harcama denenmiş ve onaylanmamıştır” budur. 1 dolarında değilim ama çok kızdım. Ücret belirtse ne olurdu sanki. Koca firma sanki dolandırıcı gibi iş yapıyor…

    bahaeddin  (misafir)
  17.09.2014-11:34

  S.a
  Sadece ilk kez kitap indirdiğinizde 1usd =2.3tl kesinti yapıyor.kitaplığı kullanamaya başlayınca yani.daha sonra ücretsiz kitaplarda kesinti yok. denenmiştir.İyi forumlar

    andropedi  (üye)
  17.09.2014-19:15
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler.

    Anonim  (misafir)
  06.11.2014-05:40

  Neden telefondaki paradan çekilmiyor.

    andropedi  (üye)
  06.11.2014-14:31
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Merhaba. Telefonda herhangi bir para bulunmuyor. Ve telefondaki banka hesaplarınıza sizden başka kimse ve hiçbir uygulama erişemez. Bu yüzden sadece Google hesabınıza kart tanımlayabiliyorsunuz ve o karttan çekim işlemi yapılıyor.

    eda  (misafir)
  29.11.2014-19:59

  Ücret istenmicek demi?

    sinan  (misafir)
  06.12.2014-18:21

  Sanal kart olayını denedim ama olmadı limiti sıfır yaptım.Kart ekle kısmına girdim bilgileri ama olmadı kart geçersiz yazdı,heralde 1 dolar çekemeyince geçersiz dedi

    rojda  (misafir)
  14.12.2014-01:49

  Benim kredi kartım yok nasıl kitap satın alabilirim

    andropedi  (üye)
  21.12.2014-20:24
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Kredi kartsız malesef kitap satın alamazsınız.
  Bu arada önceki yorumlarda ilk kart eklemede fazladan bir dolar çekildiği yazılmıştı. Bu olaya açıklık getirelim.
  Diyelim ki Google Play’den 5tl değerinde bir kitap satın alacaksınız ve ilk defa Google Play’den alışveriş yapacaksınız. Kitabın bulunduğu Google Play sayfasını girip Satın Al butonuna tıkladığınızda sizden adres ve kredi kartı bilgileri istenecek. Çünkü Google Cüzdan hesabınızda daha önce tanımladığınız bir kredi kartınız bulunmuyor. İlk defa kredi kartı eklediğinizde ve kitabı satın aldığınızda hesabınızdan 2.xx tl ve 5.00 tl para çekildiğini görüyorsunuz. Yani 5tl olan kitabın dışında sizden bir dolar, yani 2.xx tl ücret daha kesiyor. Fakat bu bir doları, kartınızı ilk defa eklediğinizde hesabınızdan para çekip çekemediğini teyit etmek için çekiyor. Alışverişten yaklaşık bir saat sonra da doğrulama için çektiği bu bir dolar karşılığı olan türk lirasını geri iade ediyor.
  Yani Google Play’den herhangi bir uygulama veya oyun satın alacaksanız ve bunu ilk defa yaparak kredi kartı eklediğinizde Google hesabınızdan bir dolar çekti diye sinirlenmeyin. Bunu hesabı teyit etmek için alıyor ve kısa bir süre içinde bunu hesabınıza iade ediyor. Bunu sadece yeni kredi kartı eklediğinizde bir kereliğine yapacak. Bu yüzden ilk alışverişinizden sonra kredi kartı ödeme geçmişinde -1dolar karşılığı 2.3x tl eksildiğini ve sonra tekrar geri yatırıldığını görürseniz şaşırmayın. Herşey normal demek oluyor.
  Sonuç olarak Google Play’den kitap veya uygulama satın aldığınızda uygulama veya kitap fiyatından başka hiçbir ücret sizden alınmıyor, merak etmeyin.
  (not: yorumda belirttiğimiz doğrulama sisteminden dolayı ödemeyi yeni bir sanal kart ekleyerek yapacaksanız, sanal kartınıza satın alacağınız ürünün ücreti dışında fazladan 1 dolar karşılığı türk lirası da eklemeniz gerekmektedir. alışverişinizden sonra bu tutar sanal kartınıza geri iade edilecektir.)

    furkan  (misafir)
  19.01.2015-23:54

  Kartım yokk. Ayrica kart alamıyom yasim 17

    emirhan  (misafir)
  22.01.2015-13:02

  Parasız kitap alabliyomuyuz ;) ;)

    andropedi  (üye)
  22.01.2015-13:31
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Ücretsiz kitapları parasız olarak indirebilirsiniz fakat yine de kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

    volkan  (misafir)
  20.03.2015-18:27

  google play’e kart bilgilerimi girdim. kart numarası yanlış diyor

    ahmet  (misafir)
  21.04.2015-17:47

  kardeşim ücretsiz kitap diyorsunuz o zmn kredi kartı bilgilerini neden istiyorsunuz bu site ve bu uygulamaya karşıyım .

    abuzidin  (misafir)
  06.07.2015-09:37

  Play kitaplarda bir kod yeri var oraya ne kullanmamız gerekiyor

    andropedi  (üye)
  08.07.2015-19:54
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Kod yerine herhangi bir yerden aldığınız indirim kodlarını yazıyorsunuz. Eğer böyle bir indirim kodunuz yoksa bu alanı boş bırakabilirsiniz.

    kaan  (misafir)
  23.08.2015-10:02

  Serdar Bey;

  Google play benim kredi kartımdan da 1 dolar çekmişti.Ben 07.07.2014-16:08 tarihinde
  söylediklerinizi yaptım. Bana aşağıdaki cevap geldi. Paramı kredi kartıma iade etmiş midir?

  Saygılar;

  Thank you for contacting Google Play support today.

  Thanks for contacting us with your concerns,I’m happy to clarify what’s happening for you. First, I want to assure you that your credit/debit card hasn’t been charged.

  The bill item you’ve noticed is only an authorization, not an actual charge.

  You’ll see an authorization even for declined or canceled purchases because the authorization is used to validate your payment information.

  Authorizations can remain in your account for up to 14 days, depending on your bank, and then fall off of your account automatically. We aren’t able to speed up this process, but you can always contact your bank directly to check on the status of the authorization.

  At any time you can confirm that you’ll only be charged for the amount of your order by checking your Google Wallet account at https://wallet.google.com/

    andropedi  (üye)
  23.08.2015-15:39
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Kaan Bey, gelen mesajda şunu belirtmişler. Kredi kartınızdan provizyon gibi bir dolarlık ücret kesmişler. Bu otomatik olarak tekrar en geç iki hafta içerisinde kartınıza geri dönecekmiş. Bunu kartınızı doğrulamak için yapıyorlarmış. Yani kalıcı olarak herhangi bir para çekimi söz konusu değil. Çekilen 1 dolarlık para tekrar kartınıza kısa bir süre sonra geri geliyor.

    yaren  (misafir)
  25.08.2015-17:38

  Harika bir uygulama ve cok yararli oldu,tesekkurler

    Arhan efe  (misafir)
  26.08.2015-16:00

  Çok zevkli bir şey olmalı

    Serkan  (misafir)
  30.08.2015-09:58

  İyi çalışmalar ayın 19 da marketden bır uygulama satın aldım yukarıda belirtildiği gibi bendende 1 dolar kesinti oldu daha önce marketden ücretli bişi indirmediğim için bankayı aradığımda bir defalığa mahsus kesintş yapıldığını söylediler dün gecede gitdi g sitesinden bir ürün almak istedim katt bölümü açıldığında ccv kodumu girdiğimde tüm kart bilgileri otomatik doldurdu ve market yine benden 1 dolar kesti gitdi g sitesiyle marketin ne ilgisi var siteden alısverişimde olmadı tüm bilgilerimi girfiğim halde satın al butonuna dokunduğumda bastığımda sayfa hiç bir tepki vermiyor bunu bana açıklayabilirmisiniz acaba internetde herhangi bir siteden alışveriş yapmaya kalktığımda her defasında google benden 1 dolar mı kesecek

    andropedi  (üye)
  30.08.2015-13:00
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Hayır sizden her defasında bir dolar kesilmemesi gerekiyor. Google ve bağlı sitelerden alışveriş yapmak istediğinizde sadece ilk seferde bir dolar kesilir ve hatta bu bir dolar geri iade edilir. Belki iade edilen bir doları siz tekrar kesildi gibi görmüş olabilirsiniz. Hesabınızı tekrar kontrol edin ve Google tarafından iki defa bir dolar kesildiğini görürseniz ve bunlar kısa süre içerisinde iade edilmezse google ile iletişime geçin ve sorunu anlatın.

    Gül  (misafir)
  07.09.2015-00:29

  Ya benim kredi kartım yok . Kod ile alabilirmiyim? Alabileceksemde kod nedir ve nerden alabilirim ?? Lütfen yardımcı olun..

    Serhat  (misafir)
  09.09.2015-12:50

  Ben kod kullanıp indirmek istiyorum ama ne kodu?

    memo  (misafir)
  10.09.2015-18:07

  Ya ucretsiz kitap indiricem uygulsmadn ama kod istiyo kod nerden aliniyo veya nasil yapabilirz

    sudenur  (misafir)
  17.09.2015-22:28

  Çok saçma öyle olmuyor denedim ben

    GALİP  (misafir)
  24.11.2015-11:11

  BANKA KARTI GEÇERLİ OLSAYDI DAHA İYİ OLURDU. KREDİ KARTIM YOK

    serap  (misafir)
  06.12.2015-16:59

  Sanal kart nasıl oluşturuluyor.

    ela  (misafir)
  10.01.2016-09:40

  ama ben çocuk olduüum için kredi kartım yok ve çekemem de ne yapabilirim? Yoksa hesabımın kodunu mu vereyim?

    andropedi  (üye)
  10.01.2016-11:09
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Merhaba Ela. Eğer kitap okumak istiyorsan en güzeli gerçek kağıda basılmış kitaplar. Onları tercih etmelisin.
  Ama telefondan veya tabletten Google Play Kitaplar’dan kitap okumak istersen annenden veya babandan ya da öğretmeninden yardım isteyebilirsin.

    şeyhmus  (misafir)
  15.01.2016-17:55

  Arkadaşım şimdi ben alıyorum kod istiyor ama kod vermiyorlar

    Sevgüzel  (misafir)
  31.01.2016-08:45

  Merhaba bende de avea faturalandırmasını kullan seçeneği var.bu nasıl bir işleyiş yardımcı olur musunuz?

    andropedi  (üye)
  31.01.2016-20:28
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Bunun için Avea müşteri hizmetlerinden bilgi almanız en sağlıklısı olur.

    Anonim  (misafir)
  29.06.2016-11:47

  (Kredi kartsız)satın alındı diyor ücret kesilir mi?

    Anonim  (misafir)
  29.06.2016-11:50

  Kredi kartsız satın alındı dedi telefondan ücret kesilirmi????

    Kutluhan Menteş  (misafir)
  11.07.2016-17:11

  googleplay’den satın aldığım kitapları çevrimdışı okuyabilmek için tabletime indirdim. Tabletimde nereden bulabilirim bu kitapları?

    andropedi  (üye)
  13.07.2016-19:37
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Google Gazeteler uygulamasının içinde bulabilirsiniz.

    Kutluhan Menteş  (misafir)
  14.07.2016-07:40

  Google gazeteler hangi klasörde? adres verseydiniz yardımınız bir boyut kazanırdı!!

    andropedi  (üye)
  17.07.2016-12:33
  andropedi
  Yorum: 1259
  Üyelik: 02.08.2012

  Klasör olarak değil de telefonunuzda bulunan Google Gazetelik uygulamasını açtığınızda o uygulamanın içinde bulabilirsiniz.

    Merysdvfc  (misafir)
  16.10.2016-20:36

  Bik gffvff

    yusuf karakoç  (misafir)
  04.12.2016-12:08

  kredi kartım yok ne yapmalıyım

    esra  (misafir)
  19.03.2018-12:38

  Nasil indirilirsiz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?, Popüler
, , , , , , , , , , , ,


Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018  (1643sayfa/6916yorum) k201208021123 9809