Deprem Bilgi Sistemi – Android Deprem Uygulaması

Deprem Bilgi Sistemi – Android Deprem Uygulaması

Bu uygulama Google Play’den kaldırıldığından diğer deprem uygulamasıburaya tıklayarak indirebilirsiniz.

Deprem Bilgi Sistemi, Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Bu uygulama Cenk Tarhan tarafından hazırlanmıştır.

Bu uygulamanın amacı, Türkiye ve yakın çevresinde gerçekleşen depremler hakkında kullanıcıları bilgilendirmek, Türkiye’nin depremsellik tarihinin verilerine ulaşma imkânı sağlamaktır. Uygulama aynı zamanda bir deprem olduğunda bunu hisseden ve uygulamayı cep telefonu veya tabletlerine kurmuş olan kullanıcılara depremi nasıl hissettiklerini Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsüne iletme imkânı sunmaktadır. Bu sayede herhangi bir deprem olduğunda o depremin nerede nasıl hissedildiği ve depremin verdiği hasarın konumunun tespiti mümkün olacaktır.

Önemli not: Deprem Bilgi Sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için mobil cihazınızın konum bulma servisi açık olmalı ve uygulamaya konum bulma yetkisinin verilmiş olması gereklidir.

Veri toplama işlemine son kullanıcıları da dâhil eden ve bu sayede bilimsel çalışmalara çok katkıda bulunacak olan bu uygulamayı kurduğunuz için teşekkür ederiz.

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü


Sponsorlu


 Ekran Görüntüleri 


deprembilgisistemi.v21


 QR Barkod  

Bu uygulama yapımcısı tarafından kaldırılmıştır.
Aşağıdan benzer uygulamalara göz atabilirsiniz.

« »

BENZER UYGULAMALAR

  1 Yorum

      ginger  (misafir)
    05.04.2016-03:44
    g

    Deprem var büyüksiz de Yorum Yazın   Android UygulamalarTürkçe Android UygulamalarıÖnerilenBilgi UygulamalarıCanlı Veri UygulamalarıHaber Kaynağı Android UygulamalarıHarita - Gps Uygulamaları
, , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 1.6  Y: 22/07/2013  Güncelleme: 25/01/2019 

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019