Android Telefonda Antivirüs Gerekli mi?

Android Telefonda Antivirüs Gerekli mi?


Gün geçtikçe herkesin sahip olduğu android telefonlara antivirüs programı yüklemek gerekli mi? Bu soruyu cevaplamak her ne kadar zor olsa da size bu konuda teknik olarak biraz yardımcı olalım.

Android telefonların arayüzü ve kullandığı android işletim sisteminin yapısı gereğince siz çok sıradışı uygulamalar yüklemediğiniz sürece virüs bulaşabilecek bir sistem değildir. Antivirüs uygulaması gerekli mi sorusuna verilecek cevap aslında hayır olacaktır. Ama bu telefonunuza virüs bulaşmayacağı anlamına gelmez. Aslında bu noktada virüs kelimesinin tanımı devreye giriyor.

Bizler ilk olarak virüs ile bilgisayarlarda karşılaştık. Çoğumuzun kullandığı Windows işletim sistemi, virüs yazılımlarına daha elverişlidir. Bu yüzden virüsün yaratabileceği zarar ve sonuçlar Windows işletim sistemi kurulu bilgisayarlarda daha fazladır. Virüs yazılımlarının zararlarını bilgisayarlarda çok çektiğimiz için bu konu üzerinde aşırı bir hassasiyet oluştu. Fakat Android işletim sisteminde ve Android telefonlarda aslında bu kadar korkulacak bir durum yok.

İlk olarak android telefonlarda virüs diye tanımladığımız bir durumdan bahsedelim. Bildiğimiz üzere Google Play’de bulunan uygulamaların çoğu ücretsizdir. Zaten Android’i çekici kılan en büyük özelliklerinden birisi, uygulamalarının çoğunun ücretsiz olmasıdır. İşte tam bu noktada bir sorun ortaya çıkıyor. Bu uygulamaları üreten, tasarlayan kişiler neden hiç bir ücret talep etmiyor. Bunun nedeni basit. Uygulama geliştiricisi tasarladığı uygulamanın içerisine bir takım reklam oluşturan kodlar yazıyor ve bunu kendi hesabına bağlıyor. uygulama kullanıcıları bu reklamlara her tıkladığında uygulamanın tasarımcısı para kazanıyor. İşte uygulamaların çoğu bu yüzden ücretsiz. Bu uygulamalardan bazıları reklamları kendi programının içerisinde gösterirken, bazıları ise uyarı çubuğu diye tabir ettiğimiz telefonun üst kısmına uygulama kapalıyken bile reklam gönderiyor. Üstelik uyarı çubuğuna gelen bu reklamın hangi uygulama tarafından geldiğini fark edemiyorsunuz. İşte android telefonlarda virüs zannedilen en geniş yargı bu durum. Aslında bu, telefonunuza bulaşan bir virüs değil, yüklediğiniz bir uygulamanın reklamları.

Android telefonlarda virüs endişesi yaratan bir diğer durum ise uygulamaların yüklerken sizden istediği izinler. Öyle basit uygulamalar var ki, hiç haddi olmadığı halde sizden internete erişim, çağrı durumları gibi izinler istiyor. Bu izinlere tabi ki dikkat etmek gerekir. Fakat bu konuda ön yargı oluşan bir durum var. Mesela internetle işi olmayan bir uygulama sizden internet izni isteyebiliyor. Çünkü bir önceki paragrafta bahsettiğimiz reklamları telefonunuza göndermesi için uygulamanın kendi içerisinde bu reklamları internetten alması gerekiyor. Örneğin telefon çağrı durumu iznini istemesinin sebebi ise, uygulama açıkken her hangi bir çağrı/arama aldığınızda uygulamayı dondurmak ve siz görüşmenizi bitirdikten sonra uygulamaya dönmenizi sağlamak. Yani uygulamanın çağrı geldiği anda göçmemesini sağlamak.

Android telefonlarda virüs endişesi yaratan iki durumdan bahsettik. Aslında bu yargıyı oluşturan uygulamaların neredeyse yüzde 95’i güvenilir uygulamalar. İşte geriye kalan yüzde 5’lik kısımda telefon kullanıcısının kararları devreye giriyor. Android markette bulunan uygulamaların çok az bir kısmı telefonunuz için gerçekten tehdit oluşturan uygulamalar. Siz zaten uygulamanın yüklenme sayısına, yorumlarına, oy oranına bakarak bu uygulamanın ne kadar sağlıklı bir uygulama olduğuna karar verebiliyorsunuz. Tabi bahsettiğimiz bu reklam mevzularından dolayı oluşan ön yargıların bulunduğu market yorumlarını göz ardı etmelisiniz ve kendi kararınızı vermelisiniz. Bu aşamada, bu uygulama ise bu reklamlara razı olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyor. Bahsettiğimiz gibi daha önce yüklediğiniz uygulamaların bazılarından bu tip reklamlar telefonunuzun uyarı çubuğuna geliyorsa ve siz bu reklamların hangi uygulamadan geldiğini bulamıyorsanız bu durum için de bazı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar gelen bu reklamların hangi uygulama tarafından geldiğini size gösteriyor. Bu tip bir uygulamaya ihtiyacınız varsa yorum bölümünde yazarak talep edebilirsiniz.

virusler-telefon

Şimdi aklınıza şu soru gelebilir. Madem android telefonlara virüs bulaşma riski çok çok az, neden bu kadar antivirüs uygulaması mevcut? Çünkü yazımızda bahsettiğimiz virüs bulaşma durumu zannedilen reklamlar vs, çoğu kullanıcıyı rahatsız ediyor ve bu durumu endişe ile karşılıyorlar. Android telefon kullanımı konusunda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan ve bu gibi durumlarla baş edemeyen kullanıcılar “virüslü” diye tabir ettikleri bu durum karşısında antivirüs uygulaması arayışına giriyorlar. Antivirüs yazılım şirketleri ise durumun farkına vararak aslında büyük bir kısmı yanlışlıkla oluşan antivirüs yazılım arzını, android için antivirüs yazılımı geliştirerek karşılıyorlar. Böylelikle android telefonlara virüs bulaştığı zannediliyor ve bu virüsleri temizlemek için de büyük firmaların antivirüs yazılımı geliştirdiği izlenimi oluşuyor. Aslında bu uygulamaların yaptığı neredeyse tek şey, uygulamalar tarafından gönderilen istenmeyen reklamları tespit etmek ve hassas izinler isteyen bazı uygulamaları yüklerken veya sonrasında size bildirmek.

Android cihazlarda virüs diye bir şey yok gibi bir izlenim oluşturmak istemiyoruz. Anlatmaya çalıştığımız şey aslında virüs bulaşması zannedilen bir çok durumun virüsle değil de istenmeyen reklamlardan kaynaklanan bir durum olduğunu sizlere anlatmak. Yoksa her şekilde, içerisinde yazılım bulunan her elektronik cihaza “virüs” diye tabir ettiğimiz, kötü amaçlı olarak kodlanmış yazılımların bulaşma ihtimali tabi ki var. Bu düşük olan ihtimal için kullanıcının biraz dikkatli davranması zaten ihtimali neredeyse sıfıra yaklaştırıyor.

Şimdi konunun özetine gelirsek, yani asıl sorumuza geri dönersek. Android telefonda antivirüs uygulamasına gerek var mı? sorusuna genel anlamda hayır cevabını verebiliriz. Tabi ki sadece biraz dikkatli olmak ve yüklediğimiz uygulamaların ne işe yaradığını az çok incelemek gerekli. Çok küçük ihtimal olan ve virüs diye tabir edilen durumlardan kaçınmak için az dikkatli olmak varken, para verip bir antivirüs uygulaması satın almak ve kullanırken de telefonun yavaşlaması problemi ile karşılaşmak aslında çok da gerekli olan bir durum değil. Tabi telefonunuzda çok çok önemli bilgiler bulunuyorsa ve çok güvenlik gerektiren işlemler yapıyorsanız durum değişebilir, yazılımlı elektronik cihazlara virüs bulaşma ihtimali hiç bir zaman sıfır değil. Yine de son karar size kalmış.

22 Mart 2019 Güncelleme: Android virüs koruma uygulamaları telefonunuzu hatta internetinizi bile mutlaka yavaşlatır. Ayrıca çoğu sahte virüs uygulaması ve reklamlarda çıkan “virüs var” uyarılarına da tıklamayın.

www.andropedi.com


Sponsorlu


« »

BENZER SAYFALAR

  333 Yorum

   
    üstüntürk  
  30.01.2015-22:02
  ü

  öncelikle herkese merhaba; benim sorunum s3 mini telefonumda internete bağlıyken ( Wi-fi veya 3G ) web sayfası açtığımda coo123(nokta)net/touchtest/test.php?c=231168…….ile başlayan bir sayfanın da açılması. Farklı farklı web browserlar kurdum hepsi aynı sayfaya bağlanıyor. bu durumdan nasıl kurtulabileceğimi söyleyebilir misiniz?

   
    karakurt  
  04.02.2015-08:57
  k

  merhaba,
  note 3 telefon kullanıyorum dün chrome dan internette geziniyordum note 3 telefonunuza virüs bulaştı temizlenmezse verilerinize ulaşılacaktır virüsleri temizleye tıkladım play store dan 360 security adında bir virüs programı indirdi virüsleri temizledi ancak chrome girdiğimde yine hep aynı uyarıları aldım sonra chrome kaldırım tekrar yükledim şuan birşey görünmüyor ama silinmişmidir virüs birde bu 360 security programını kaldırayımmı kalsınmı şimdiden çok teşekkürler

   
    andropedi  
  04.02.2015-13:20
  andropedi

  Aslında internette dolaşırken karşınıza çıkan o yazı bir reklamdı. Yani telefonunuzda virüs falan yoktu. Siz tıkladığınızda marketten 360 Security uygulamasını indirmiş. Bu uygulama kötü içerikli bir uygulama sayılmaz. İyi ki kötü bir uygulamaya denk gelmemişsiniz. Aslında uygulamayı telefonunuzda tutmanıza gerek yok, kaldırabilirsiniz. İnternette dolaşırken karşınıza bu tarz aldatıcı reklamlar çıkabilir. Lütfen itibar etmeyin ve tıklamayın.

   
    MARAZALİ  
  04.02.2015-20:41
  M

  selamın aleyküm (resim atsak iyiydi)

  telefonuma sürekli scan my phones ‘dan play store olarak bildirim geliyor internette bi türlü gezdirmiyor
  şöyle yazıyor :Dikkat galaxy grand neo kullanıcısı!
  galaxy grand neo’unuzdaki yazılım güncel olmayabilir
  eğer bu sorun çözülmezse,yavaş performansa ve daha hızlı batarya bitmesine neden olabilir.
  yeşil renkle: GÜNCELLEMEK İÇİN ŞU TALİMATLARI İZLEYİN:
  1.google play’den en güncel APUS Launcher sürümünü yüklemek için ‘GÜNCELLE’ye tıklayın
  2.hemen şimdi güncellemek için uygulamayı açın.(önerilir).
  alttada güncelleme butonu var
  abi acil cevap

   
    andropedi  
  04.02.2015-22:23
  andropedi

  Sadece internette gezinirken mi bildirim geliyor, yoksa başka uygulamadayken veya hiçbir uygulama açık değilken de bu bildirim geliyor mu? Ayrıca 3G ile bağlıyken mi yoksa wifi üzerinden bağlıyken mi yoksa her ikisinde de bu reklam geliyor mu?

   
    MARAZALİ  
  04.02.2015-22:46
  M

  sadece internette gezerken geliyor 3g yi hiç denemedim wifi üzerinden geliyor film izlerken müzik dinlerken geliyor dinletmiyor izletmiyor wifiye 3 kişi bağlanıyoz annem ben abim onlarınki samsung galaxy trent plus onlarda bişey olmuyor filmde izliyorlar müzikde dinliyorlar

   
    andropedi  
  04.02.2015-23:46
  andropedi

  Problemin nedeni: Eğer aynı wi-fi üzerindeyken diğer telefonlarda bu tarz reklamlar ve bildirimler gelmiyorsa sizin telefonunuza bir şekilde reklam kodları yerleşmiş demek oluyor.
  Problemin çözüm olasılıkları: 1) İlk olarak Chrome veya telefonun kendi standart tarayıcısının önbelleğini ve verilerini temizleyin, hatta uygulamayı bu işlemlerden sonra kaldırabiliyorsanız kaldırıp tekrar yükleyin. (Önbellek ve verileri temizlemek için telefonun ayarlarından uygulama yöneticisine gelin ve listeden tarayıcıyı bularak önbelleği temizle ve verileri temizle butonlarına basın) Başka bir tarayıcı yükleyip de deneyebilirsiniz. Sitemizde arama kısmına tarayıcı yazarak iyi alternatiflere ulaşabilirsiniz.
  2) Bu probleme son yüklediğiniz uygulamalardan birisi de sebep oluyor olabilir. Problemin başladığı zamanı hatırlayın ve o zamandan sonra yüklediğiniz uygulamaları gözden geçirin. Çok bilinen whatsapp gibi uygulamalar veya çok bilinen oyunlar dışında daha çok az bilinen uygulamaları gözden geçirin. Bunu telefonunuzun ayarlar kısmından uygulama yöneticisine gelerek uygulamalara tek tek göz atarak yapabilirsiniz. İsminden tanımadığınız ve kullanmadığınız uygulamaların verilerini ve önbelleklerini temizleyerek telefonunuzdan kaldırın.
  Tüm bu yöntemleri uyguladıktan sonra telefonunuzu kapatıp pilini çıkarıp tekrar açın. Bu telefonun önbellek dosyalarında kalan bazı verileri de sileceğinden daha garanti yöntemdir.
  3) Eğer tüm bunlar işe yaramadıysa biraz daha detaylı ve teknik bir yöntem izleyin. Bu biraz zaman ayırmanızı gerektirebilir fakat sorunu çözmenizde yardımcı olacaktır. Telefonunuza bildirim gönderen eğer bir uygulamaysa bunu bulmak için bu adresteki(https://www.andropedi.com/notification-history-bildirim-gecmisini-goruntuleyin/) uygulamayı indirin. Uygulamayı açarak ilk defa çalıştırın ve bildirim çubuğunda devamlı çalışmasına izin verin. Daha sonra telefonunuzu normal kullanmaya devam edin. Reklam bildirimi geldiği anda notification history uygulamasını açın. Bu uygulama bildirim çubuğuna gelen son bildirimlerin hangi uygulama tarafından gönderildiğini gösterir. Gelen reklam bildiriminin hangi uygulama tarafından gönderildiğini listede görebilirsiniz. O uygulamanın verilerini temizleyerek telefonunuzdan kaldırıp tekrar deneyin.
  Tüm bu yöntemler bu problemi ortadan kaldırmak için önereceğimiz çözüm yöntemleridir. Problemin kaynağı başka unsurlar da olabilir. Bu yöntemler işe yaramazsa telefonunuzun marka ve modeli, kullandığınız tarayıcının hangisi olduğu, telefonunuzun root’lu olup olmadığı, kullandığınız wi-fi modemin marka ve modeli gibi detaylı bilgiler verirseniz belki başka çözüm yöntemleri de üretebiliriz.

   
    MARAZALİ  
  05.02.2015-12:20
  M

  teşekkürler helelik sorun yok uc browzer indirdim diyerleri silinmiyor fabrika çıkışından yüklü olduğu için bişey istemedi sorun yine olursa diyerini yapacam 3). seceneği bide root ne demek ? anlamı işlemi ney

   
    andropedi  
  05.02.2015-19:04
  andropedi

  Rica ederiz. Root telefonun işletim sistemini kontrol altına alarak farklı arayüzler yükleyebilme ve ince ayarları değiştirebilme yetkileri vs veren bir yöntemdir. Oldukça teknik ve yapması biraz zor bir yöntem olduğu için büyük ihtimal telefonunuz root’lu değil. Zorunlu olmadıkça da yapılmasına gerek olmayan bir işlem zaten.

   
    tayyyip  
  09.02.2015-21:46
  t

  Bir gün alilemle film izlemeye karar verdik fakat siteye tikladımda tabletiniz p… Torrent sitelerinden virüs kalmis ve kameranizi ele gecirmistir diye bir uyari geldi.hemen guncelle diyordu ilk basta inanmamistim fakat önceden de kardeşim hep baktigi bi siteden bi link acti ve p… Sitesi acilmis gerçekten virüs kapmismidir 3 tane antivirüs indirdim avast felan şimdiden tesekkurler

   
    andropedi  
  14.02.2015-00:50
  andropedi

  Biraz yukarıda yazdığımız yorum sizin için de geçerli: “İnternette dolaşırken karşınıza çıkan “cihazınıza/telefonunuza virüs bulaşmış” gibi yazılar aldatıcı reklamlardır. Telefonunuza herhangi bir virüs bulaşması ve bunun internette gezerken tespit edilmesi mümkün değildir. Bu tarz reklamlara tıklamayın, tıklarsanız da karşınıza çıkan uygulamaları indirmeyin ve söylenenleri yapmayın. Tamamen aldatıcı reklamlardır, telefonunuzu güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.”

   
    buse  
  14.02.2015-00:23
  b

  telefonum samsung galaxy mini 2 googlede dolaşırken ekrana virüs ile ilgili not geldi napmalıyım?

   
    andropedi  
  18.02.2015-12:23
  andropedi

  Merhaba, telefonunuza herhangi bir virüs bulaşması söz konusu değildir. Bu aldatıcı reklamı hemen kapattığınız için hiçbir işlem meydana gelmemiştir ve telefonunuzu rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Bizi ziyaret ettiğiniz için biz teşekkür ederiz.

   
    memoli  
  18.02.2015-12:12
  m

  Merhaba . İnternette gezinirken karşıma şöyle bir uyarı geldi : telefonunuza virüs bulaşmıştı temizlemek için gerekli talimatları izleyin dedi . uyarıyı kapattım hiçbir talimat gelmedi . Bu arada telefonum General Mobile Discovery . Telefonuma virüs bulaşmışmı . Cevap verirseniz sevinirim . Bu güzel yazı için teşekkürler

   
    memoli  
  19.02.2015-22:53
  m

  Birşey daha soracağım . Telefonum arada kendi kendine oraya buraya basıyor sebebi nedir

   
    andropedi  
  20.02.2015-00:00
  andropedi

  Yağmur altında ekrana ufak bir damla geldiği zaman bu olabiliyor. Veya telefonun kulaklığı takılıyken de bu olabiliyor. Tamamen durup dururken bu sorun meydana geliyorsa telefonun dokunmatik algılayıcı panelinde sorun olabilir. Çok sık oluyorsa ilk başta tamamen resetleyerek/fabrika ayarlarına döndürerek deneyebilirsiniz. Sorun devam ettiği takdirde garanti kapsamındaysa belki servise gönderebilirsiniz.

   
    memoli  
  20.02.2015-11:55
  m

  Bu durum bazen oluyor

   
    andropedi  
  20.02.2015-18:55
  andropedi

  Kablosuz bağlantıyı değil telefonun 3g bağlantısını açıyorsunuz. Bu bağlantıyı açtığınız anda internete girmeseniz bile arka planda güncelleme yapan uygulamalar oluyor. Mesela Facebook arka planda hesabınıza ulaşıp yeni haberleri size göndermek için kontrol yapıyor. Yani bu durumda internete girmeseniz bile telefonunuz 3g bağlantısını açtığınız anda aslında arka planda internetinizi kullanıyor ve bu normal bir durum. Ayrıca bağlantının üzerinde çıkan H harfi de telefonunuzun 3g üzerinden internete bağlandığını gösterir. Bu H işareti de normal bir durum. Yani kısacası anlattığınıza göre telefonunuzda herhangi bir sorun yok. Standart olarak 3G bağlantınızı açınca telefonunuz arka planda internete ulaşıyor, bu yüzden internet kullanımı sonucunda kontörünüz gidiyor. H harfi de standart olarak bağlantı tipini gösteriyor.
  Eğer akıllı telefon kullanıyorsanız ve internete giriyorsanız zaten aylık mobil internet paketi almanızı öneririz. Akıllı telefonda paketsiz internet kullanımı çok kısa sürede TL’lerinizi bitirecektir ve bu normal bir durumdur.

   
    tecnoloji  
  20.02.2015-18:02
  t

  Merhaba . Benim telefonumda bugün başlayan bir sorun oldu. Kablosuzu açtığım zaman (daha internete girmeden) kapatınca beni internet kullanmış sayıp köntürümü yiyor bu arada hat işaretinin üstünde h harfi ortaya çıktı bunla bir alakası varmı

   
    tecnoloji  
  20.02.2015-18:12
  t

  Yani bide internete girmiyorum kablosuzu açıyorum anında kapatıyorum kontör gidiyor
  . Nolur cevap ver . Verrsen Allah senden razı olsun

   
    tecnoloji  
  20.02.2015-20:05
  t

  Ama bugüne kadar hiç birşey yoktu . Yinede teşekkür ederim

   
    ali ak  
  27.02.2015-14:51
  a

  Aslında windovs ortamlı cihazları çok aşırı sayıda oldugundan virüs programı satıcıları satışlarının sürekliligi açısından tanınmayan yeni virüs yazıılımlarını düzenleyip onları internete serpiştirirler. Tabiî ki exe nin içinde kodlanmaları nedeniyle kurulumuyla gelen reklamlar kodlayıcılarına tık lanması sonucu para kazandırıyor.Bu nedenlede pc için indiripte kurdugum 3 programdan enaz 2 si reklam atıyor.Virüs programlarıda silemiyor.
  Artık bu yöntem kodlayıcısına para kazandırdıgından,İşletim sisteminin gözükmeyen dosyalarının içine kurulum yapıyor. Örnegin bu dosyaları varsayalım silebilseniz dahi işletimin dll lerinide muhtemelen silebileceginizden işletimi kullanırken aksama ve takılmalar olur.

  Androit satışlarını şimdilik aksatmamak için bu satışlar belli ve üretici için doyurucu bir sayıya ulaştıgında yane kısa süre sonra androit sistemide demode olacaktır (tıpkı wince gibi) sonra, tıpkı pc lerde uygulanan virüs bombardımanı net üzerinden androitlerede uygulanacaktır.
  İnternetede giren wince li nevigasyonum ,androit çıktıgında virüsten hayli sorun çıkartmıştı.Yane,çaktırmadan artık wince yi çöpe atıp ,mecburen androite geçmek zorundasınki biz kazanabilelim ikazını veriliyordu.
  Şimdi o cihazımı internete girmeden vede kafam rahat olarak kullanıyorum.

  BİLGİ PAYLAŞIMI AMACIYLA YAZDIM

   
    mesut  
  05.03.2015-14:05
  m

  guzel ve gerekli bir yazi

   
    andropedi  
  06.03.2015-16:04
  andropedi

  Eğer müzik ve fotoğraf dosyalarının kendisine virüs bulaştıysa evet Bluetooth ile gönderdiğinizde karşı tarafa da virüs geçer. Fakat dosyalara değil de müzik ve fotoğrafların olduğu klasörün içerisine ayrı bir dosya şeklinde virüs bulaştıysa karşı tarafa büyük ihtimal virüs bulaşmaz. Fakat virüsün yapısı bilinmediği için kesinlik söz konusu değildir.

   
    mehmet  
  06.03.2015-15:57
  m

  benim hafıza kartımın içindeki müzik ve fotoğraflara virüs bulaştı ben bluetoothla müzik ve fotoğraflarımı atarsam virüs geçermi lütfen sorumu cevaplayın.

   
    hasan  
  07.03.2015-17:57
  h

  merhaba ,

  yıllardır iphone kullandım şuanda 5s var fakat bunun şarj sorunundan sıkıldım artık sony xperia z3 almaya karar verdim. Bildiğiniz üzeri android ve ben hiç android kullandım.
  Kafama takılan 2 sorudan 1 tanesi bu virüs sıkıntısıydı , sizin sayenizde biraz olsa içim ferahladı. Şimdi anladığım kadarıyla googleda bi şey araştırınca tıkladığım sitelerden virüs bulaşmıyor eğer bi sakat bi şey indirmezsem ya da sahte linklere tıklamazsam ve sadece virüs ( reklam daha doğrusu ) bu google play uygulamalarından. yanlış anlamadım değil mi ? şimdi ben bilinçli bi şekilde internette gezinirsem ve google playde tanınmış ünlü uygulamalardan başka bir şey indirmezsem virüs sorunum olmaz değil mi ?

  aklıma takılan son soru ise bildiğiniz üzere androidlerde lisanslı müzik indirme yani para vererek müzik indirme yeri yok. iphone u o yüzden çok seviyordum itunesdan düşük ücret karşılığında müzik indirebiliyorduk. fakat ben şimdi nasıl yapıcam hangi uygulama güvenli ve ses kalitesi iyi bilemiyorum siz tavsiye eder misiniz ? mp3truck.net i tavsiye ettiiler oradan bilgisayara indir telefona öyle yükle ya da direkt telefondan siteye gir öyle indir diye ama şimdi virüs girer mi korkuyorum napmam lazım

   
    andropedi  
  07.03.2015-20:57
  andropedi

  Merhaba, Birinci sorunuz için yanıt vermek gerekirse doğru anlamışsınız. Yukarıda yazdığımız şekilde bilinçli olarak internette gezindiğinizde virüs konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. İçiniz rahat olsun.
  İkinci sorunuza gelirsek. Aylık 10 tl karşılığında Spotfify üyeliği öneririz. Android telefonlarda bu ücret karşılığında ses kalitesi ve dilediğiniz mp3’ü ücretsiz olarak anında dinleme veya telefonunuza indirerek daha sonra çevrimdışıyken dinleme konusunda oldukça başarılı. Üstelik bilgisayara yükleyebileceğiniz programı da mevcut ve indirdiğiniz müzikleri dilediğiniz bilgisayardan hesabınıza giriş yaparak ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz. Spotify müzik konusunda isteklerinize tam anlamıyla karşılık verebilecek bir sistemdir ve oldukça ucuzdur. Spotify’ı da internetten daha detaylı araştırdığınızda içiniz rahat ederek kullanabileceğiniz bir sistemdir.

   
    andropedi  
  08.03.2015-14:04
  andropedi

  Merhaba. 2048 oyununu yükleyip kaldırmayı denediniz mi? Basit bir yöntem ama en azından işe yarar mı denemek lazım.

   
    M.KARACA  
  08.03.2015-13:13
  M

  Merhaba andropedi
  Telefonda son üç dört gündür kendiliğinden tuş kilidini açtığımda(yani telefonu uyandırdığımda) direkt google playde 2048 diye bir oyunun sayfasını açıyor ne yaptımsa kurtulamadım antivirüslerde bir işe yaramadı lütfen yardımcı olurmusun. Teşekkür ederim.

   
    M.KARACA  
  08.03.2015-16:44
  M

  oyunu yükleyip sonra da uygulamalardan kaldırdım bakalım işe yarayacak mı? sonucundan bilgi vereceğim.


1 2 3 4 5 6 12


siz de Yorum Yazın

E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


PopülerÖnerilenHaber 333 yorum 171136
Android ve Teknoloji HaberleriPopüler UygulamalarÖnerilen Sayfalar
, , ,
Yazar: andropedi  Puan: 227.8  Y: 22/11/2013  Güncelleme: 14/09/2019 

ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Forum | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019