Android Savaş Oyunu – Ottomania Osmanlı Savunması

Kule savunma oyunu tarzında tasarlanan Ottomania oyunu aynı zamanda Plants vs Zombies oyununu sevenlere de alternatif olabilecek bir yapım. Oyunda savunma hattınıza doğru sırayla ve çeşitli karakterlerde gelen düşmanı, savunma hattınıza yerleştirdiğiniz savaş güçleriniz ile yok etmeye çalışıyorsunuz. Eğer düşman hattı, savunma hattınıza kadar gelebilirse savaşı kaybediyorsunuz.

Ottomania’da Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman önderliğinde savaşacaksınız. Gülleci, Hezarfen, Yeniçeri, Battal Gazi gibi tamamı epik kahramanlarla bir kez daha kıtaları fethedeceksiniz. İlk bölümü Anadolu’da başlayacak olan macera, ikinci bölüm ile Balkan topraklarındaki zorlu ve çetin savunma savaşlarıyla devam edecek. Osmanlı ordularının kumandanı ol ve kazanılacak zaferlere sen de adını yazdır.

Tamamı yerli yapım olan Ottomania, Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle beğeninize sunulmuştur.

Ottomania’yı oynayabılmeniz için çok tecrübeli oyuncu olmanıza gerek yok. Oyunumuz herkes tarafından oynanabilecek şekilde hazırlanmıştır. Sizin yapmanız gerekenler kazanların yerleştirmek, kazanlar dolunca onların üzerine tıklayarak hoşafı toplamak, ve yeterince hoşaf topladığınızda askerleri savaş alanına yerleştirmektir. En başta kullanabileceğiniz asker çeşidi az. Fakat, her yeni sefere geçtiğinizde, size yeni askerler kullanıma açılacaktır. Bunun için oyunda ilerledikçe Ottomania daha zevkli ve eğlenceli olmaya devam edecektir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Ottomania üç bölümden oluşur. İlk bölümü Anadolu’da geçer. Burada siz Osman Bey’in gözetimi altında savaşacaksınız. Herkesin bildiği gibi Osman Bey Osmanlı İmparatorluğun kurucusudur. İkinci bölüme İstanbul’u feth eden Şahin bakışlı Fatih Sultan Mehmet ile birlikte devam edeceksiniz. Ve üçüncü bölümde ise düşmanların saldırılarına karşı Kartal bakışlı Sultan Süleyman ile birlikte topraklarınızı koruyacaksınız. Sultan Süleyman (Kanuni), onun hayatını ve Hürrem Sultana aşkını anlatan “Muhteşem Yuzyıl” dizisinden sonra dünyada tekrar ünlü olmuştur.

Oyunda çok sayıda hem düşman hem müttefik askerler mevcuttur. Oyun boyunca size yaklaşık olarak onbeş çeşit asker verilecektir. Diğer taraftan da düşman sayısı da o kadar olacaktır. Her düşmana karşı etkili olacak askeriniz olacak. Askerleri seçmeden önce düşmanlarınızı dürbünü kullanın ve işinize en çok yarayan askerleri kullanın. Gazanız mübarek olsun!


Bu uygulama yapımcısı tarafından kaldırılmıştır.
Aşağıdan benzer uygulamalara göz atabilirsiniz.


Yorumlar

“Android Savaş Oyunu – Ottomania Osmanlı Savunması” için bir yanıt

  1. Seval yeniçeri avatarı
    Seval yeniçeri

    Ben ne yazıyorum karşıma ne çıkıyor berbat