Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj

Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj


Yeni bir android telefon aldığınızda, telefonunuzun pilinin daha uzun ömürlü olması ve biraz da olsa daha yavaş tükenmesi için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Eğer yeni bir telefon aldıysanız ve telefonunuzu ilk kez şarj edecekseniz bu yazımızı okuyun.

Pil Alıştırma:

1)

Yeni bir telefon aldığınızda büyük ihtimal ile telefonunuz bir miktar dolu şarj ile ilk olarak açılır. Yani yeni aldığınız telefonunuzu ilk açtığınızda yaklaşık %30-%70 arası bir şarj miktarı bulunur. İlk olarak telefonunuzu kesinlikle şarja takmayın. Var olan bu şarj miktarını, telefonunuzu normal şekilde kullanarak %5-%10 arası bir seviyeye kadar düşürün.

2)

Telefonunuzun şarjı ilk kullanımdan sonra %5-%10 arasına indiğinde telefonunuzu kapatın. Telefonunuzu ilk gece kapalı olarak şarja takın ve yaklaşık 6-8 saat civarı şarjda bırakın. (Telefonun şarjı tamamen dolsa bile bu süreyi doldurduktan sonra şarjdan çıkarın) Kesinlikle yeni telefon olsa da, eski telefon olsa da şarjın tamamen biterek telefonun kendisinin kapanmasına izin vermeyin. Yani telefonun şarjı %5 civarına düştüğünde telefon kendini kapatmadan önce siz telefonu kapatın. İlk şarjda telefonunuz şarj olurken telefonu açmayın veya telefonu şarjdan çıkarıp tekrar takmayın.

3)

İlk 8 saat şarjdan sonra telefonunuzu şarjdan çıkarın ve açın. Yine normal bir şekilde telefonunuzu kullanarak şarjını tekrar %5’e kadar düşürün ve tekrar telefonunuzu kapalı olarak şarja takın ve ilk şarjda olduğu gibi yine yaklaşık 8 saat şarj edin. Bu şekilde ilk şarjı ve ikinci şarjı aynı şekilde tamamlamış oldunuz. Bunu dilerseniz toplamda ilk şarjlar için 3-4 kere tekrar edebilirsiniz.

4)

Batarya kullanımını tamamen %5’e kadar düşürdükten sonra telefon kapalı olarak yaklaşık 8’er saat tam şarj ederek pilini doldurdunuz ve bu işlemi 3-4 kere tekrarladınız. Artık telefonunuzu dilediğiniz zaman şarja takıp çıkartabilirsiniz, bundan sonra şarj ve telefon kullanımında zaman olarak özgürsünüz. Fakat ikinci adımda da söylediğimiz gibi hiçbir zaman telefonun şarjını sonuna kadar kullanıp telefonun kendisini kapatmasına izin vermeyin. Bu telefonun piline zarar verecek ve telefonun tekrar açılmasında sorunlar çıkartabilecektir.

telefon-ilk-sarj-2
Genel notlar:

*

Telefonunuzu yeni aldığınızda batarya kullanımının normal seviyelerde sürmesi için mümkün olduğu kadar telefonunuzu zorlamayın. Yani yüksek performans isteyen oyunları ilk bir hafta yüklemeyin ve oynamayın. Çünkü bu tarz tam performans kullanan pyunlar ve uygulamalar çok hızlı pil tüketirler. Bu da yeni bir telefon ve dolayısıyla yeni bir pil için alıştırma aşamalarını bozacaktır.

*

Özellikle yaz aylarında telefonunuzu direkt olarak güneş altında bırakmayın. Bu telefonunuzun ve pilinizin ısınmasına yol açar, pil verimini ve telefon işlevlerini bozabilir.

*

Telefonun ve pilin ıslanmasına izin vermeyin. Herhangi bir sıvıyla temas durumunda hızlı bir şekilde telefonunuzun pilini çıkartın ve birkaç saat kurumasını bekleyin. Aksi takdirde kısa devre sonucu pilinizin verimi oldukça düşebilir, hatta telefonun iç donanımı bozulabilir.

*

Her zaman telefonunuzu, özellikle yeni aldığınız telefonunuzu orijinal şarj aletiyle şarj edin. Yan sanayi ürünü veya diğer cihazların şarj aletlerinin akım ve voltajları orijinal şarj aleti ile aynı olmayabilir. Cihazınızı orijinal şarj aleti dışında başka şarj aletleri ile şarj etmeniz pil verimini kısa ve uzun süreçte oldukça kötü yönde etkileyecektir.

*

Yeni telefonunuzda ve genel olarak telefonunuzu şarja takılıyken kullanmamaya çalışın. Eğer kullanmanız gerekirse de basit işlemler için kullanın. Örneğin yüksek performans gerektiren oyunlar ve uygulamaları telefonunuz şarjdayken açmayın. Bu durum da özellikle yeni telefonlarda pil verimini uzun vadede oldukça kötü yönde etkileyecektir.

Yeni aldığınız telefonlar için veya kullanmakta olduğunuz eski telefonunuz için şarj etme ve şarj kullanma konusunda her türlü probleminizi ve sorunuzu aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Güncelleme (2020): Aşağıdaki yorum bölümünde sık sık sorulduğu için buraya da ekleyelim. Bu yazımızı daha önceki tarihlerde yayınladıktan bu yana gelişen cep telefonu pil teknolojisi ile artık yeni piller genellikle Li-ion ve Li-Polimer olarak üretilmekte. Bu tür yeni nesil piller için aslında telefonu ilk aldığınızdan itibaren dilediğiniz gibi şarja takıp çıkararak kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat yine de anlattığımız bu yöntemi pilinizi daha çabuk alıştırmak için kullanabilirsiniz. Çünkü bu yeni nesil piller telefonun pili ne kadar kullandığını, pilin en üst yüzde yüz seviyesini ve en son yüzde sıfır seviyesini birkaç şarj ve deşarj işleminden sonra tam olarak öğrenirler. Bu yüzden ilk günlerde telefonun yüzde şarj göstergesi tam doğru çalışmayabilir. Aniden bitebilir veya yavaş yavaş biterken birden değişebilir. İşte bu öğrenme sürecini hızlandırarak pilin yüzde işaretinin tam verimle çalışması için yeni telefon şarj işleminde yine yukarıda anlattığımız adımları kullanabilirsiniz. Böylelikle hem piliniz daha çabuk alışır hem de olası bir pil ömrü uzamasını garantilemiş olursunuz.


Sponsorlu  861 Yorum

   
    Elif  
  28.06.2020-21:57
  E

  Çok teşekkür ederim.Bu not 10 telefonlarda hızlı şarj özelliği varya bu yüzden 8 saat şarjda bırakmış olmam sorun olur mu pil bozulma veya başka bir açıdan.2-3 kez daha yine aynı şekilde 8 saat mi şarjda bırakmalıyım ve daha sonra normal kullanımda yüzde kaç iken şarj edip çıkarmalıyım? Birde bir arkadaş hızlı şarj çabuk bitiyor demiş bu neyle alakalı benim teldede varya hızlı şarj özelliği bu yüzden merak ettim

   
    andropedi  
  28.06.2020-22:34
  a

  İlk 3-4 kere yüzde yüz şarj olduktan sonra 2 saat fazla bekleyin. Sonrasında istediğiniz zaman şarj bitince şarja takıp istediğiniz zaman şarjdan çıkarabilirsiniz. Hızlı şarj özelliğinin pilin ne zaman biteceği ile bir alakası yoktur.

   
    Elif  
  04.07.2020-12:33
  E

  Peki birde bu işlemleri yapınca pil yüzdesi kaçta iken şarja takıp kaçta iken çıkarmalı ? Nette görmüştüm ama doğrumu emin olamadım pil ömrü uzatmak için %45-%75 arası kullanım sağlayın diyordu.Yani %45 olunca jarj etmeli %75 öıkartın diyordu böyle bişey var mı?

   
    andropedi  
  04.07.2020-14:19
  a

  Evet yeni nesil lityum ion pillerin normal kullanımında böyle birşey var. Yani telefonun şarjı 45’lere düştüğünde şarja takabilir ve 75’lere kadar dolduğunda şarjdan çıkarabilirsiniz. Çünkü bu aralıkta pilin şarj ve deşarj yüklenmesi en aza indiğinden uzun yıllar kullanıma olumlu olarak etki ettiği söylenmekte. Tabi telefonunuzu sadece yüzde 45-75 aralığında kullanmaya çalışmak size fazladan uğraş çıkartacak. Telefonun pilini yıllar boyunca kullanabilmek için bu işleme kafa yormak ve zaman ayırmak, sürekli bunu takip etmek mantıklı mı orası tartışılır…

   
    Elif  
  04.07.2020-16:01
  E

  İlk 3-4 kere yüzde yüz şarj olduktan sonra 2 saat fazla bekleyin. Sonrasında istediğiniz zaman şarj bitince şarja takıp istediğiniz zaman şarjdan çıkarabilirsiniz. Hızlı şarj özelliğinin pilin ne zaman biteceği ile bir alakası yoktur demişiniz nasıl yani pil %100 dolunca sekiz saat degilde 2 saat mi bekletmek gerekiyor yukarda açıklamalarda 8 saat dediğiniz için bwn ilk iki şarjımda öyle yaptım şimdi 3 kez şarj ediyorum.Anlayamadim

   
    andropedi  
  04.07.2020-20:04
  a

  Merhaba, yazının zamanında hızlı şarj özelliği pek yaygın değildi. Eğer cihazınızda hızlı şarj özelliği varsa 8 saat değil de toplam 4-5 saat beklemeniz yeterli. Ya da yüzde yüz şarj olduktan sonra 1-2 saat daha bekleyin.

   
    Elif  
  05.07.2020-01:06
  E

  Ben her 3 defada da 8 saat beklettim pil zarar görmüşmüdür? Neti açar açmaz hemen %2,3 diyor.Hatta şarjdan çıkarınca hemen %99 oluyor.%45-75 arası kuralı uygulamak epey zor benim için %100 şarj edince yine pil uzun süre gitmezmi birde % kaça düşünce pili şarj etmeli?Teşekkürler

   
    andropedi  
  05.07.2020-01:09
  a

  8 saat bekletmeniz pile herhangi bir zarar vermez. Zaten fazla şarj olduğunda telefon kendi kendine şarjı kesiyor. Normal kullanımda yüzde 5in altına çok fazla inmeden şarja takmanız uygundur. Piliniz yaklaşık bir ay sonra tam performans çalışmaya başlar. Başlarda yüzde yüz ve yüzde 5 civarlarında pil yüzdesi tam doğru göstermeyebilir.

   
    Selim  
  05.07.2020-21:44
  S

  Hocam 1,2 haftaya telefonun şarjı düzelir dediniz 2 hafta oldu şarjı daha hızlı gitmeye başladı lütfen yardım edin

   
    andropedi  
  05.07.2020-22:05
  a

  Merhaba, yazışmalarımızın üstüne bir hafta geçmiş. 1 hafta daha telefonu normal şekilde kullanmaya devam edin.

   
    Elif  
  06.07.2020-14:56
  E

  Çok teşekkürler.Buarada 3 defa dediğiniz gibi yaptım yani şarjda beklettim artık notmal şarja dönmelimiyim?

   
    andropedi  
  06.07.2020-15:21
  a

  Evet, artık normal şarja dönebilirsiniz. Sadece genel kullanımda şarja çok fazla tak çıkar yapmamaya çalışın. Örneğin günde bir veya en fazla iki şarj işlemi olsun. Süreleri önemli değil.

   
    Selim  
  09.07.2020-21:39
  S

  Abi hala hızlı gidiyor acaba babamı öyle geliyor

   
    Selim  
  09.07.2020-21:45
  S

  Telefonun markası ( HUAWEİ P SMART 2019 )

   
    andropedi  
  10.07.2020-00:08
  a

  Telefon yeni olduğu için ilk 1-2 ay telefonla daha çok uğraşıyorsunuzdur ve şarjın daha çabuk bitmesi normal. Telefona ayırdığınız zaman düzene girdiğinde kontrol edin tekrar.

   
    Emrah  
  19.07.2020-01:16
  E

  Benimki şarj ile ilgili değil ama bir konu da yardımcı olursanız sevinirim…
  Telefonum redmi not 8 3 aylık bir cihaz WhatsApp Messenger yada Instagram da görüntülü konuşma yaparken benim görüntüm çok ve kötü çıkıyor
  Lakin resim çekerken gayret iyi güzel çekiyor görüntülü aramalar da çok sıkıntı sebebi nedir niye böyle

   
    andropedi  
  19.07.2020-19:20
  a

  Telefonun ön kamerası ile arka kamerasının kalite farkından dolayı ön kamerada mutlaka daha düşük bir kalite olur. Ayrıca bağlı olduğunuz wifi veya 3G internet bağlantısının da kalitesi görüntüye mutlaka etki eder. Bunların dışında telefonunuzla ilgili bir problem olma ihitmali çok çok düşük.

   
    Elif  
  21.07.2020-08:54
  E

  Merhaba tekrar yazışmalarımız sonrasında şimdi not 10 telimin pili sanki hızlı tükeniyor özelliklüe nete girdiğimde eşimde de aynı telefon var fakat onda böyle olmuyor bu şekilde de işk aldığında sizin dedikleriniz gibi şarj etmedi bir şekilde pile zarar mı geldi acaba?

   
    andropedi  
  22.07.2020-13:42
  a

  Merhaba, pile zarar gelmemiştir merak etmeyin. İnternet’e bağlı şarj azalmalarında internette ne yaptığınız, video siteleri, animasyonlu siteler gibi birçok faktör şarjınızın daha hızlı tükenmesine sebep olabilir. Bir de internetin çekim gücü de telefonun şarjını etkiler.

   
    Eski Soranlardan  
  03.08.2020-21:30
  E

  Merhabalar, 2 yıl önce 2 adet Samsung A5 2017 aldık ailede, sizin tavsiyelerinzle ilk geldiği şarjı bitince ya da %5e düşünce (hatırlayamadım hangisini yaptık) ilk 3 şarj 8 saat yapıldı hala sağlıklı kullanıyoruz. Teşekkür ederim.

  Benim bu sefer sorum şöyle, bir telefon bayisinde kalmış sıfır Samsung A7 2017 bulduk, ürün elimize ulaşmadı ancak kontrolü yaptıktan sonra gerçekten sorunsuz bir ürünse üretiminden beri geçen sürede bu telefonun bataryası ciddi bir kayıp yaşamış mıdır lityum iyon piller zamanla ömrünü kaybediyor ya. Gerçi bu akıllı telefon lityun iyon mu onu da araştırmaya üşenerek yazıyorum kusura bakmayın. 3600 mah bu şarj disiplinini yaptığımız halde sizce çok beklediği için ömrü gitmiş midir ?

  Açıkcası yeni model bir telefonla almakta çok kararsız kaldım aile üyesi için.

  2. Ve son sorum ise mevcut telefonumuzda %5 civarı bazen de %1 2 de şarja takıyorum hiç tam şarj olmadan çıkarmadığım gibi arada kapalı şarj ediyorum. Bu ürünlerin tahmini pil ömrü ne kadardır yani pilin sıkıntı çıkarmaya bi dolu bi boş göstermeye hızlı azalmaya başladığı zamanlar. Değiştirmem gerekirse pil bulamam diye endişelendim de.

  Cevaplarınızı bekliyorum. İyi günler dilerim. Saygılar.

   
    andropedi  
  04.08.2020-17:26
  a

  Merhaba,
  İlk sorunuzda 2017 model Samsung A7 pili için endişe etmenize gerek yok. Yaklaşık 2-3 sene hiç kullanılmadan rafta beklediyse pil performansından neredeyse pek birşey kaybetmemiştir. Lityum İon piller kullanılmadığı sürece çok hızlı eskimezler. Eski tip piller rafta dururken ömründen çok kaybediyorlardı. A7’nin pil performansı eğer hiç kullanılmadıysa %95-08’den aşağı düşmemiştir. Yani pil performansında sorun yaşamazsınız.
  İkinci sorunuzda ise telefonu sürekli olarak yüzde 5’e kadar düşürüp tam şarj olana kadar şarja takmanıza gerek yok. Bunu sadece telefonu ilk aldığınızda 3-5 kere yapsanız yeterli. Hatta sonrasında eğer yapabiliyorsanız telefon şarjını %30-%90 arasında kullanmaya çalışın. Lityum piller bu aralıkta şarj olup çıkarıldıklarında ömürleri biraz daha uzun olabiliyor. Tabi normal şekilde de %5 %10 kadar şarj kaldıktan sonra tam şarj ederek de kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu tür kullanımda telefonların pil ömürleri yaklaşık olarak 4 seneyi bulabiliyor. 3 sene sonunda pil performansındaki azalmayı fark etmeye başlarsınız. 4’üncü senesinde biraz daha fark edilir ve 5’inci sene civarında yeni pile ihtiyaç duymanız mümkün hale gelir.

   
    Eski  
  05.08.2020-02:45
  E

  Merhaba tekrar ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

  Ürün elime ulaştı sıfır kullanılmamış ürün Samsung ise üretim tarihini imei ile 2017 Temmuz olduğunu belirtti yani tam 3 yıllık. Rafta lityum iyon pil ömrünü azaltmıştır diye düşünmüştüm ama yanıtını beni sevindirdi umarım ciddi bir düşüş kayıp olmamıştır.

  Ancak ne yazık ki, ürün üretim tarihi nedeniyle Android 7 yerine 6 ile geldiyse güncellemem durumunda bu cihaz için en son sürüm olan 8e güncellenecek ve ben planlı eskitmeden korkuyorum zaten beklemiş cihaz belki yazılım vasıtasıyla da dikkate değer bir düşüş olmasına endişeliyim.

  Kendi telefonum A5 ve android 7 olmasından ötürü bunu da öyle istemiştim annem için.

  Tekrar teşekkürler. Sağlıklı günler.

   
    Eski  
  06.08.2020-10:24
  E

  Merhabalar tekrar, maalesef korktuğum başıma geldi telefon şarj almıyor 3 yıl içinde pil şarj almayacak şekilde bitmiş ne yazık ki. Servise gitmem gerekiyor. :/

   
    andropedi  
  06.08.2020-10:26
  a

  Merhaba, uzun süre, en az 12 saat şarjda beklettiniz mi? İlk şarjı alabilseydi pil normal şekilde çalışabilirdi. Tamamen bitik şarjlı pili canlandıran telefoncular da oluyor bazen.

   
    Eski  
  06.08.2020-20:43
  E

  Merhabalar tekrar, açıkcası yarım saati geçti zannedersem telefonda kapalıykende olsa şarj olma sayacı gelmeyince ekrana 12 saat kadar bekleyemedim haklısınız belki olabilirdi de. Ancak servise verdim ve aynı ürün bulunabilirse değişim yoksa pil değişimi yapılacak garanti kapsamında olduğu için.
  Ben yine sizinle paylaşmak isterim durumu ve soracağım şeyler olabilir. Tekrar teşekkür ederim.

   
    andropedi  
  06.08.2020-20:50
  a

  Garanti kapsamındaysa hiç uğraşmayın zaten, servis halleder. İyi şanslar.

   
    Utku  
  08.08.2020-07:59
  U

  Telefonun ilk şarjını unuttuğum için telefon açık şekilde yaptım bir sorun olur mu?

   
    andropedi  
  09.08.2020-00:49
  a

  Herhangi bir sorun olmaz, kapalı veya açık olarak devam edebilirsiniz. Telefon kapalıyken herhangi bir şarj harcamayacağı için bir tık verimli şarj olur.

   
    Furkan  
  10.08.2020-12:33
  F

  Merhaba ben telefonu 2 hafta önce aldım aldığımda şarjı %55 ti ve normal bir biçimde kullandım %15 olunca parlaklığı sona getirdim wi-fi bluetooth u açtım ve konumu açtım çarkını bitirdim bir zararı olurmu telefonun markası samsung a10s ve ilk şarjını 10 saat yaptım gerisini %100 olana kadar yaptım lütfen yardım edin

   
    andropedi  
  10.08.2020-13:32
  a

  Merhaba, herhangi bir sorun yok. Telefonunuzun şarjı zamanla oturacaktır.

   
    Furkan  
  10.08.2020-15:47
  F

  Beni hatırlıyorsunuzdur bir sorum daha olacaktı bataryanın güzel bir şekilde çalışması ne kadar zaman alır teşekürler

   
    andropedi  
  10.08.2020-16:02
  a

  Batarya en az 1-2 hafta, ortalama ise 1 ay gibi sürede tam verimle çalışıyor hale gelir.

   
    Melek  
  20.08.2020-23:40
  M

  Merhabalar.Telefonu ilk şarj edeceğim sırada şarjının %0’a inmesini bekledim sıfıra inmemesi gerektiğini bilmiyodum bu bilgiyi öğrenince tedirgin oldum ciddi bir sorun olurmu genelde internet siteleri büyük bir sorunmuş gibi açıklamış cevaplarsanız sevinirim.

   
    andropedi  
  20.08.2020-23:56
  a

  Merhaba, yeni nesil telefonlarda şarjı yüzde sıfır’a indirmek eskisi kadar problem olmuyor. Bundan sonra çok sık tekrarlamazsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

   
    Yusuf  
  23.08.2020-11:44
  Y

  Hocam ben m31 telefonu aldım. Ilk kez telefon açıldığında yapılacak pil ömrünü korumak adına söylediğiniz şeyleri uygulamadım. Telefonum 6000 ma ama 7 saatte normal telefonla takılmama rağmen şarj bitiyor. Oysaki 6000 ma telefonun 2 gün dayanması lazım. Lütfen yardımcı olurmusunuz

   
    andropedi  
  23.08.2020-12:36
  a

  Bu işlemleri uygulamadığınız için değil de telefonda başka bir problem olabilir. Problemden önce ilk başta telefondan kullanmadığınız uygulamaları kaldırıp aynı zamanda ihtiyacınız olmayan uygulamalar için arka planda çalışma ve senkronizasyon ayarlarını kapatıp bir süre denemelisiniz. Bunun için yardım almak isterseniz sitemizin arama bölümüne “pil ömrü” yazarak çıkan makalelerimize göz atabilirsiniz.

   
    Hamza  
  25.08.2020-02:47
  H

  Merhaba,telefonumun ilk şarjı bitmeden pubg yükledim ve 1 el oynadım , bu telefona zarar vermişmidir,pubg yi telefondan sileyimmi?,ne kadar zaman sonra indirebilirim?

   
    andropedi  
  25.08.2020-10:21
  a

  Merhaba, şöyle en az 3-5 gün telefonu pek yormasanız daha iyi.

   
    Samed Arda  
  25.08.2020-12:49
  S

  Hocam ben dün bir m31 telefon aldım telefon geldiğinde şarjı 7 olunca kapatıp taktım şarjı 100 olunca 40 dk bekletip söktüm bi sıkıntı olurmu acaba ??
  Teşekkürler

   
    Samed Arda  
  25.08.2020-12:49
  S

  Ayrıca ilk şarjı bitmeden pubg oynadım sıkıntı olurmu ??

   
    andropedi  
  25.08.2020-12:56
  a

  İlk birkaç şarjda telefonu şarjda daha uzun tutun, 6-8 saat gibi. İlk birkaç şarjda da telefonu yoracak/ısındıracak oyunlar oynamamaya çalışın.

   
    Hamza  
  25.08.2020-14:19
  H

  Teşekkürler.

   
    Emrah  
  26.08.2020-20:39
  E

  WhatsApp dan karşı tarafa müzik yollarken hata veriyor ( bu medya gönderilemiyor lütfen başka dosya seçin) diyor ne yapmalıyım

   
    andropedi  
  27.08.2020-13:03
  a

  Bazı ses ve müzik dosyaları telif hakkı ile korunduğundan Whatsapp engelliyor olabilir.

   
    zeynep  
  31.08.2020-05:34
  z

  Telefon galaxy a20 s ilk sarji yuzdeyuz olduktan sonra 1.5 saat sonra çıkarmak zorunda kaldım malesef. Toplam 4.5 saat falan kalmis oldu bundan sonra ne yapılmalı. .

   
    andropedi  
  31.08.2020-16:32
  a

  Merhaba, toplam 4.5 saat yeterli gibi, bir problem olmaz. Bundan sonrası için de 2-3 şarj için yaklaşık 5-6 saat şarjda tutun ve sonra normal kullanıma geçin.

   
    Fahri  
  04.09.2020-22:39
  F

  Merhaba telefonum markası xiaomi not 10 şarjım 8 saatte %100den %30 za düşüyor ve ısınma yapıyor normal dolaştığım zaman

   
    andropedi  
  04.09.2020-23:42
  a

  Merhaba, eğer telefonunuzu mobil ve wi-fi internet açıkken, senkronizasyonlar açıkken, oyun oynuyorsanız ve ekran parlaklığı nispeten yüksek seviyelerde kullanıyorsanız 8 saatte yüzde yüzden yüzde 30’a inmesi normal sayılabilir.

   
    Selvi Nazlı  
  06.09.2020-17:23
  S

  Telefonum geleli 3 gün oldu redmi not 8 pro ama ben ilk şarzj edişimde 8 saat bırakmadım 2. Ve 3. Şarj edişimdede bırakmamıştım ne yapmalıyım bı sorun olurmu yada şimdi 8 saat şarz etmeye başlasam 1 hafta böyle ilerlesem olurmu

   
    andropedi  
  06.09.2020-17:34
  a

  Evet şimdi bir hafta boyunca yazdığımız şekilde şarj etseniz de olur, bir problem yaşamazsınız.


1 14 15 16 17 18

YORUM YAZ


E-posta adresinizi hiçbir şekilde kimse ile paylaşmıyoruz


PopülerÖnerilenİpucuNasıl Yapılır 861 yorum 687080
Popüler UygulamalarÖnerilen SayfalarAndroid İpuçları ve Yararlı BilgilerNasıl Yapılır? (Android)
, , , ,
Yazar: andropedi  Puan: 453.6  Y: 19/12/2014  Güncelleme: 14/01/2020      
ANA SAYFA | Android Uygulamalar | Android Oyunlar | Android Haberler | Android Duvar Kağıtları | Ücretsiz Uygulama | Tüm Kategoriler | İLETİŞİM

Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2023