Sevgilimle benim İznimiz olmadan video kaydı yapılması

   İNDİR Puan: 54.5  Link: m93   Güncelleme: 07/02/2019  Y: 07/02/2019

06.02.2019 tarihinde sevgilimle metrodaydım. Sevgilime sarılmış biraz da onu öperken birinin bizi video kaydına aldığını gördüm utanmadan sıkılmadan öküz gibi bellide ediyor çektiğini biraz şok yaşadık sevgilimle ayriyetten tepki de gösteremedik. (Ben17 yaşındayım sevgilim benden 10 yaş büyük,
ayrıca reşit olduğum zaman nişanlanıcaz.)
İlk sorum; İzinsiz kayıt yapan kişi bize ait videoyu internete yayınlarsa bizim şikayetimiz üzerine ceza alır mı?
İkinci sorum; Şikayet ettiğim zaman reşit olmadığımı ve sevgilimin benden 10 yaş büyük olduğunu şikayet sırasın da öğrenirlerse sevgilimin başı belaya girer mi?


Sponsorlu


4 yorum 231
Destek olmak için sayfayı beğendiyseniz sol taraftan paylaşabilir veya sağ taraftan beğen butonunu kullanabilirsiniz. Bu sayede size yararlı paylaşımlar yapmaya devam edebiliriz. Desteğiniz için teşekkürler!

Sevgilimle benim İznimiz olmadan video kaydı yapılması 
Benzer Sayfalar:

  4 Cevap

      andropedi  (üye)
    07.02.2019-02:00
    Yorum: 1325
    Üyelik: 02.08.2012

    Evet, eğer çekilen bu video kaydı internette veya herhangi bir mecrada çeken kişi tarafından yayınlanırsa tck madde 134’e göre bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunabiliyorsunuz.
    İkinci sorunuz ise reşit olup olmamanızın şu anki durumla direkt bir bağlantısı bulunmuyor. Her ikiniz de kendi rızanızla birbiriniz ile görüşmektesiniz. Bu durum her ikinizin de isteği olması durumunda herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. İnsanların birbirleri ile arkadaş veya sevgili olması için reşitlik gerekmez. Sadece evlilik durumunda reşitlik aranır.
    Özel hayatın gizliliği hakkında yazdığımız diğer yazıyı ve tck 134 maddesini siz de inceleyebilirsiniz:
    https://www.andropedi.com/izinsiz-fotograf-ve-video-cekmek/
    https://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html

      talat1605  (üye)
    07.02.2019-02:04
    t
    Yorum: 3
    Üyelik: 06.02.2019

    cevapladığın için teşekkür ederim,
    internette gördüm farzedelim birkaç gün içinde silcek veya başka birşey yapıcak ben kanıt olarak ekran görüntüsü mü almam gerekiyor?

      talat1605  (üye)
    07.02.2019-02:09
    t
    Yorum: 3
    Üyelik: 06.02.2019

    Şikayette bulunmak için ekran görüntüsü mü almam gerekiyor?

      andropedi  (üye)
    07.02.2019-02:42
    Yorum: 1325
    Üyelik: 02.08.2012

    Evet, çeşitli ekran görüntüsü vs ile kaydını siz de alabilirsiniz. Zaten yüklendikten sonra silinse bile bu gibi durumlarda internete ilk hangi mecradan kim tarafından yüklendiği server ve sitelerde genelde kayıtlı kalıyor ve silinse bile şikayet durumunda geriye dönük olarak IP vs tespit edilebiliyor. Siz tabi kendi çabalarınızla da ekran görüntüsü, cep telefonu ile bilgisayardan video çekmek suretiyle yardımcı olacak medya oluşturabilirsiniz.



siz de Yorum Yazın



   





Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2019