Whatsapp Mesajlarınızı Şifreleyin

   İNDİR İPUCU    G: 12/02/2017

Whatsapp uygulamasında mesajlarınız buluta yedekleniyor. Böylece telefon değiştirdiğinizde veya telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde Whatsapp’ı yükleyerek eski mesajlarınıza hemen kavuşuyorsunuz. Bu oldukça güzel bir özellik fakat hesabınızı ele geçirmeye çalışan (hackleme durumu) kişilere karşı bir açık. Bu tanımadığınız bir kişi, bir arkadaşınız veya sevgiliniz olabilir. Telefon numaranızı kullanarak birilerinin Whatsapp yükleyip sizin mesajlarınızı ele geçirmesini istemiyorsanız aşağıdaki ayarı yapabilirsiniz. Bu ayar ile Whatsapp uygulamasını siz veya başka biri yüklediğinde mesajların geri yüklenmesi aşamasında 6 haneli bir şifre (ikili doğrulama) sorulacak ve e-posta adresiyle de onay alınabilecek.

Whatsapp “İki Adımlı Doğrulama” özelliğini aktifleştirmek için Whatsapp uygulamasını açın. Daha sonra “Ayarlar” sayfasından “Hesap” bölümüne gelin. Hesap sayfasında “İki Adımlı Doğrulama” diye yeni bir ayar göreceksiniz. Aşağıdaki “Etkinleştir” butonuna tıklayarak size sorulan soruları adım adım doldurun. Bu adımları tamamladığınızda “İki adımlı doğrulama etkinleştirildi. telefon numaranızla Whatsapp’a tekrar kayıt olurken şifrenizi girmeniz gerekecek” şeklinde bir uyarı alacaksınız. Bu aşama ile Whatsapp mesajlarınız geri yüklenirken şifre ile korunmuş olacak. Bu ayarı aynı sayfadan istediğiniz zaman devre dışı bırakabilir, şifreyi veya e-posta adresini değiştirebilirsiniz.

Eğer Whatsapp ayarlarınızda böyle bir özellik bulamıyorsanız muhtemelen Whatsapp uygulamanız güncel değildir. Whatsapp uygulamasını Google Play’den en son versiyona güncelleyerek bu özelliğe kavuşabilirsiniz.
Whatsapp Mesajlarınızı Şifreleyin  4 yıldız
Benzer Sayfalar:
İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?, Sosyal Android Uygulamaları, Türkçe Android Uygulamaları
, , , , , , , , , , , ,


Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Ders Programı ve Okul Not Defteri Uygulaması
 Bilimsel Hesap Makinesi (Intergal, Türev) Android
 Ateş Et, Yok Et ve İlerle – Mr Gun Android
 EaseUS Veri Kurtarma ile Silinen Dosyalarınızı Kurtarın!
 Ücretsiz Oyun ve Uygulamaları Kaçırmayın (5 Eylül 2018)
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1616sayfa/6874yorum) k201208021123 9809 20182651501