Otomatik Uygulama Güncellemesi Nasıl Kapatılır?

   İNDİR HABER    G: 03/01/2018

Android telefonlarda yüklü olan uygulamalar ve oyunlar Google Play üzerinden otomatik olarak güncellenebilir. Bu otomatik uygulama güncellemesi ayarını isterseniz kapatabilirsiniz.

Telefonunuzda yüklü olan Google Play belli aralıklarla uygulamalara güncelleme gelip gelmediğini denetler. Eğer uygulamalarda güncelleme varsa bunu size bildirim olarak gönderebilir veya uygulamaları otomatik olarak güncelleyebilir. Bu güncellemeler sırasında telefonunuz yavaşlayabilir ve ayarlarınıza göre wifi ya da 3G üzerinden interneti kullanabilir. Ayrıca bu otomatik işlem size bildirimler de gönderir. Tüm bu işlemler telefonunuzun pil kullanımını da olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden dilerseniz bu otomatik uygulama güncellemesi ayarlarını kapatabilirsiniz. Bu kapatma işleminden sonra uygulama ve oyunlarınızı yine de güncelleyebilirsiniz fakat Google Play uygulamasını açıp kendiniz manuel olarak güncellemeleri denetlemeniz gerekir.

Google Play otomatik uygulama güncellemelerini ve bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları sırayla takip edin.

1) Telefonunuzda yüklü olan Google Play uygulamasını açın.

2) Sol taraftaki uygulama menüsü açarak “Ayarlar” sayfasına gidin.

3) Ayarlar sayfasında “Uygulamaları Otomatik Güncelle” yazısına taıklayın.

4) Açılan pencerede “Uygulamalar Otomatik Güncellenmesin” yazısını seçin.

Bu işlemler sonrasında Google Play artık uygulamalarınızı otomatik olarak güncellemeyecek.

Ayrıca isterseniz “Ayarlar” sayfasından “Bildirimler” ayarlarına gelirseniz güncellemeler, otomatik güncelleme yapıldığında bildirim alma seçeneklerini de kapatabilirsiniz. Ayarlar sayfasından değiştirebileceğiniz bir diğer seçenek ise herhangi bir yeni uygulama veya oyun yüklediğinizde telefonunuzun ana sayfasına yeni uygulamanın ikonunun eklenip eklenmeyeceğini seçebilmek. Bu otomatik ikon ekleme işlemini kapatmak için de “Ana ekrana simge ekle” seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekiyor.

Google Play güncellemeleri ile ilgili soru veya yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz. Bu anlattığımız işlem telefonunuzun pil ömrüne az bir miktar katkıda bulunacak ve telefonunuzun pili biraz daha uzun gidecek. Telefonunuzun pil ömrü ile ilgili diğer faydalı yazılarımıza ulaşmak için de buraya tıklayabilirsiniz.
Otomatik Uygulama Güncellemesi Nasıl Kapatılır?  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
Android ve Teknoloji Haberleri, Nasıl Yapılır?
, , , , , , , ,


Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Vestel TV Android Akıllı Kumanda Uygulaması
 Sony Android Teknik Destek Uygulaması
 TRT Çocuk Araba Yarışı Android Oyunu
 Yeni Candy Crush Oyunu Çıktı: Candy Crush Friends
 Google Resim Arama Uygulaması
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1626sayfa/6897yorum) k201208021123 9809 20182940544