HACKINGFEST 2016 – Projeni Geliştir, Dünyayı Değiştir

  HABER 16/04/16

hackingfest-2016
Türkiye’den Dünyayı değiştirebilecek projeler çıkması için denemeler yapmaya ne dersiniz? İkinci kez düzenlenen Hackingfest ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde hackathonlar organize ediliyor. Hackathonlarda katılımcılar 24 saat içinde yazılım veya donanım projelerinin prototiplerini geliştirmeye çalışıyorlar. Projesini geliştirmek isteyen herkese katılım açık ve hackathon süresince katılımcıların yiyecek, içecek ihtiyacı karşılandığı gibi hackathon sonunda da kazananlara hediyeler veriliyor. Projelerin ek finansman ihtiyacı için ise kitle fonlaması bir çözüm oluşturuyor. Siz de projenizi geliştirirken eğlenmek, yeni kişilerle tanışmak ve sınırlarınızı zorlamak isterseniz bir hackathona katılın veya siz bir hackathon organize edin.

Türkiye’den Dünyayı değiştirebilecek projelerin neden çıkmadığını hep konuşuruz. Bunun yerine hackathonlarda Türkiye’yi ve dünyayı değiştirebilecek projelerin çıkması için denemeler yapmaya, çevremizi teşvik etmeye ve çözümün bir parçası olmaya ne dersiniz?

Hackathonlar geliştiricilerin belirli bir süre içinde projelerinin prototiplerini geliştirdikleri, yeteneklerini test ettikleri, yeni insanlarla tanıştıkları ve de eğlendikleri organizasyonlardır. Hackingfest ise Google’ın desteği ile, Türkiye’deki Google Geliştirici Grupları (GDG’ler) tarafından düzenlenen bir hackathon serisidir. İçerisinde Düzce, Sivas, Kütahya illerinin de bulunduğu toplam 9 farklı şehirde yapılması planlanan etkinliğe katılım herkese açık. Ayrıca, kendi ilinde hackathon organize etmek isteyen kişi ve kurumlara da kapılar sonuna kadar açık!

Ortaya çıkan projelerin ek finansmana ihtiyaç varsa indiegogo vb. yerlere başvuru yapılması da teşvik ediliyor. Çünkü kitle fonlaması ile Dünya’da binlerce proje, birbiriyle bağlantısı olmayan ve projenin hayata geçmesini isteyen kişilerin imece benzeri bir tavır içinde yaptıkları katkı ile finansman ihtiyacını karşılıyor ve başarıya ulaşıyor.

Hackathonlar hakkında daha çok bilgi almak, organize etmek ve iletişim kurmak için www.hackingfest.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.




Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

HACKINGFEST 2016 – Projeni Geliştir, Dünyayı Değiştir  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
Bilim ve Teknoloji Haberleri
, ,


 SON YAYINLAR
 Adada Savaş Oyunu – PUBG Mobile Android
 Kodlama ve Programlama için Ücretsiz Android Uygulama
 Dino Android Platform Oyunu – Dino T-Rex
 Axess Kart için Kampanyalar Uygulaması
 Sanal Kedi Oyunu – Oliver Android
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1563sayfa/6726yorum) k201208021123 9809 20181120629