Google Fotoğraflar ve Dosyalar Nasıl İndirilir?

   İNDİR HABER    Y: 15/10/2017

Google firmasının cloud(bulut) hizmetleri oldukça fazla sayıda. Bunlardan en çok kullanılanlar ise Gmail, Google Fotoğraflar, Google Drive ve Youtube. Peki bu platformdaki dosyalarınızı sadece birkaç adımda nasıl bilgisayarınıza indirebilirsiniz? Google Fotoğraflar’a veya Google Drive’a girerek seçimleri tek tek yapıp indirmek bir seçenek gibi gözükse de çok sayıda dosya veya fotoğraf için bu işlem oldukça zahmetli olacak. Bunun için Google size bu işlemi yapabilmeniz için tek bir sayfa sunuyor: takeaout.google.com

Bu adrese girdikten sonra ve yedekleyeceğiniz Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

Karşınıza çıkan sayfada hangi hesaplarınızdaki verileri bilgisayarınıza indireceğinizi seçin ve aşağıdaki “Sonraki” butonuna tıklayın.

İndirilecek dosyalar için zip yöntemini ve arşivlerin her biri için en büyük boyutu seçin. İndirme bağlantısının nasıl teslim edileceğini veya nereye kaydedileceğini seçin. Bu ayarlardan emin değilseniz ayarları olduğu gibi bırakın. Sonrasında ise “Arşiv oluştur” butonuna tıklayın.

Bu işlemlerden sonra bu ekrandaki gibi verilerinizin hazırlandığına dair bir işlem göreceksiniz. Bu işlem tamamlandığında Gmail hesabınıza otomatik olarak bir indirme bağlantısı gönderilecek. E-posta hesabınızı açıp verilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Google Drive ile dosyalarınızı veya Google Fotoğraflar ile fotoğraflarınızı internette yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca Google PhotoScan ile fotoğraflarınızı telefonunuz ile tarayabilirsiniz.
Google Fotoğraflar ve Dosyalar Nasıl İndirilir?  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
Android ve Teknoloji Haberleri, İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Nasıl Yapılır?
, , , , , , ,


Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Ders Programı ve Okul Not Defteri Uygulaması
 Bilimsel Hesap Makinesi (Intergal, Türev) Android
 Ateş Et, Yok Et ve İlerle – Mr Gun Android
 EaseUS Veri Kurtarma ile Silinen Dosyalarınızı Kurtarın!
 Ücretsiz Oyun ve Uygulamaları Kaçırmayın (5 Eylül 2018)
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1616sayfa/6870yorum) k201208021123 9809 20182630025