Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma

   İNDİR HABER    G: 10/10/2017

Gmail kullanan kişilerin çoğu belki de böyle bir e-postayı geri alma özelliğinin Gmail ayarlarında olduğunu bilmiyor. Bu süper özellik sayesinde artık yanlış kişilere veya yanlış yazarak gönderdiğiniz postaları hemen gerei alabileceksiniz. Böylece yaptığınız yanlışı karşı taraf görmeden bu yanlıştan dönebilme şansınız var. Gmail’de bulunan “Göndermeyi Geri Al” özelliğin nasıl ayarlayacağınızı gösteriyoruz.

Yanlışlıkla gönderdiğiniz e-postaları geri alabilmek için aşağıdaki resimde gösterilen şekilde Gmail ayarlarına gelip “Genel” sekmesinden “Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir” seçeneğini seçin. Sonrasında ise postayı gönderdikten sonra ne kadar süre içinde gönderme işlemini iptal edebilme şansınızı ayarlayın. Bu seçenekler 5. 10, 20 ve 30 saniye şeklinde.

Bu seçenek için bir süre belirlemenizin sebebi ise aslında gönderilen postanın server’da karşı tarafa ulaşmadan önce ne kadar bekleyeceğini belirlemek. Yani normal şartlarda böyle bir seçenek olmasa ve siz “Gönder” butonuna basmadan önce 30 saniye bekleseniz zaten belki de yaptığınız yanlışı fark edeceksiniz. Bu ayar da zaten bu kontrol mekanizmanızı tetiklemek için üretilmiş. “Gönder” butonuna bastıktan sonra amaç tamamen sizin 30 saniye boyunca aşağıdaki yazıyı izlerken düşünmenizi sağlamak. 30 saniye sonunda ise postanız server tarafından otomatik olarak karşı tarafa iletilmiş oluyor.

Bu özellik eskiden Android ve iPhone’daki Gmail uygulamasında bulunmazken artık telefonunuzdaki Gmail uygulamasında da böyle bir özellik gelmiş durumda. Yani telefonunuzda da yanlışlıkla gönderdiğiniz maili bu süre boyunca geri alabilmeniz için bir seçenek sunuluyor. Tabi şimdilik bu ayarı aktif etmek için Gmail hesabınıza PC’den girmeniz gerekmekte.

Diğer ipuçları ve yararlı bilgiler için buraya tıklayın.
Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma  4 yıldız
Benzer Sayfalar:
Android ve Teknoloji Haberleri, İpuçları ve Yararlı Bilgiler
, , , , , , , ,


Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

 SON YAYINLAR
 Vestel TV Android Akıllı Kumanda Uygulaması
 Sony Android Teknik Destek Uygulaması
 TRT Çocuk Araba Yarışı Android Oyunu
 Yeni Candy Crush Oyunu Çıktı: Candy Crush Friends
 Google Resim Arama Uygulaması
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2018 (dmoz registered)  (1626sayfa/6900yorum) k201208021123 9809 20182950325