Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma

  HABER 10/10/17

Gmail kullanan kişilerin çoğu belki de böyle bir e-postayı geri alma özelliğinin Gmail ayarlarında olduğunu bilmiyor. Bu süper özellik sayesinde artık yanlış kişilere veya yanlış yazarak gönderdiğiniz postaları hemen gerei alabileceksiniz. Böylece yaptığınız yanlışı karşı taraf görmeden bu yanlıştan dönebilme şansınız var. Gmail’de bulunan “Göndermeyi Geri Al” özelliğin nasıl ayarlayacağınızı gösteriyoruz.

Yanlışlıkla gönderdiğiniz e-postaları geri alabilmek için aşağıdaki resimde gösterilen şekilde Gmail ayarlarına gelip “Genel” sekmesinden “Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir” seçeneğini seçin. Sonrasında ise postayı gönderdikten sonra ne kadar süre içinde gönderme işlemini iptal edebilme şansınızı ayarlayın. Bu seçenekler 5. 10, 20 ve 30 saniye şeklinde.

Bu seçenek için bir süre belirlemenizin sebebi ise aslında gönderilen postanın server’da karşı tarafa ulaşmadan önce ne kadar bekleyeceğini belirlemek. Yani normal şartlarda böyle bir seçenek olmasa ve siz “Gönder” butonuna basmadan önce 30 saniye bekleseniz zaten belki de yaptığınız yanlışı fark edeceksiniz. Bu ayar da zaten bu kontrol mekanizmanızı tetiklemek için üretilmiş. “Gönder” butonuna bastıktan sonra amaç tamamen sizin 30 saniye boyunca aşağıdaki yazıyı izlerken düşünmenizi sağlamak. 30 saniye sonunda ise postanız server tarafından otomatik olarak karşı tarafa iletilmiş oluyor.

Bu özellik eskiden Android ve iPhone’daki Gmail uygulamasında bulunmazken artık telefonunuzdaki Gmail uygulamasında da böyle bir özellik gelmiş durumda. Yani telefonunuzda da yanlışlıkla gönderdiğiniz maili bu süre boyunca geri alabilmeniz için bir seçenek sunuluyor. Tabi şimdilik bu ayarı aktif etmek için Gmail hesabınıza PC’den girmeniz gerekmekte.

Diğer ipuçları ve yararlı bilgiler için buraya tıklayın.
Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
Bilim ve Teknoloji Haberleri, İpuçları ve Yararlı Bilgiler
, , , , , , , ,


 SON YAYINLAR
 Hayatta Kalma Rehberi Android Uygulaması
 İSPARK Fiyat ve Boş Otopark Android Uygulaması
 Akbil Android Uygulaması – İstanbulkart
 Ehliyet Sınav Soruları 2018 Telefon Uygulaması
 Araç Kiralama Android Uygulaması – Yolcu360
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2017 (dmoz registered)  (1545sayfa/6632yorum) k201208021123 9809 2018531405