Android Pil Ömrü Uzatma: Uygulamalar ve Oyunlar

    İPUCU 27/04/15

android-pil-omru-uzatma-uygulamalar-oyunlar
Android telefonlarda pil ömrünü daha uzun süre kullanmak için dikkat etmeniz gereken diğer bir yöntem ise kullandığınız uygulamalardır.

Özellikle internet üzerinden çalışan veya internet bağlantısını kullanan uygulamalar pil kullanımında oldukça etkili bir yüzdeye sahip. Telefonunuz interneti ne kadar çok kullanırsa telefonunuzun pili o kadar çabuk bitecektir. Bu yüzden interneti kullanan uygulamaları yüklerken ve kullanırken normalden daha dikkatli karar vermeniz gerekir.

İnternet kullanan uygulamaları anlamak oldukça basittir. Telefonunuz veya tabletiniz internete bağlı değilken çalışabilen uygulamalar genel olarak internet kullanmıyor veya sadece gerektiğinde çok az internet kullanıyor diyebiliriz. İnternet bağlantınız yokken çalışmayan uygulamalar ise sürekli olarak internet bağlantısına ihtiyaç duyan uygulamalardır. Bu tür uygulamaları yüklediğinizde ve kullandığınızda, bu uygulamalar veya oyunlar internet kullanacağı için telefonunuzun şarjını daha çabuk bitirirler. Hatta bazen uygulama veya oyun açık değilken bile arka planda çalışarak ve internetinizi kullanarak telefonunuzun şarjını ve internetini harcamaya devam ederler.

Bu açıklamalarımızdan sonra vereceğimiz tavsiye de yavaş yavaş belli oluyor. Eğer bir uygulama veya oyun internet bağlantınızı kullanıyorsa, o uygulamaya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını daha dikkatli olarak düşünmelisiniz. Çünkü bir uygulama internete ihtiyaç duyuyorsa, siz o uygulamayı açmadığınızda bile o uygulama arka planda çalışabilir, telefonunuzu yavaşlatabilir, aynı zamanda da pil tüketimini artırarak internet kotanızı da harcamaya devam eder.

Sonuç olarak telefonunuzda kullanmadığınız ve ihtiyaç duymadığınız uygulamaları telefonunuzda tutmayın. Aslında internet kullansın veya kullanmasın, uygulamaların bazıları sürekli olarak arka planda çalışabilir ve hem telefonunuzu yavaşlatır, hem telefonunuzun hafızasından belli bir alan harcar, aynı zamanda da arka planda çalışarak pilinizi ve internetinizi harcayabilir.

Android telefonunuzun şarjından tasarruf etmek istiyorsanız kullanmadığınız uygulamaları ve oyunları telefonunuzdan kaldırın. Özellikler internet kullanan uygulamalar hem şarj süresinde, hem de telefonun hızında az da olsa etkili olmaktadır.

Aşağıda yorum bölümünde siz de çok şarj harcayan uygulama ve oyunları paylaşabilir, diğer ziyaretçileri uyarabilirsiniz.

Android telefonda şarj kullanım verimini ve pil artırmak için yazdığımız diğer sayfalara ulaşmak için tıklayın:

Android Pil Ömrü Uzatma: Yeni Telefon İlk Şarj

Android Pil Ömrü Uzatma: Ekran Parlaklığı

Android Pil Ömrü Uzatma: Senkronizasyonlar
  3 Yorum

    andropedi  
  21.05.2015-23:47
  andropedi
  Yorum: 1145
  Üyelik: 02.08.2012

  Ayrıca telefonunuzu gece kullanırken ekran parlaklığını daha da düşük seviyeye indirebilmek ve aynı zamanda telefonunuzun şarjından da tasarruf etmek için Night Mode uygulamasını inceleyebilirsiniz:
  http://www.andropedi.com/telefonda-gece-modu-ve-enerji-tasarrufu-night-mode/

    Birol  (misafir)
  02.09.2016-19:13

  Ben aldım telefonu a3 golden 2016 sarz durdu yerde bitiyor akşam 100 de bırakıyorum sabah 50 kalmış bi yardımcı olun

    Bedirhan AS  (misafir)
  15.07.2017-22:19

  “Modern Combat 5” çok internet ve çok şarj harcıyor. Bu oyun arka planda çalışmasın diye “Wi-Fi” kullanımına biraz daha dikkat edeceğim:)siz de Yorum Yazın


İsim:
Üyeliğiniz varsa giriş yapın veya kayıt olun. Üye olduğunuzda profilinize fotoğraf ekleyebilir ve çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Yorum:

   

Yorum göndermeden önce yukarıdaki kutucuğu işaretlerseniz, bu sayfaya sonradan yapılacak yorumlar e-posta adresinize gönderilir.

Android Pil Ömrü Uzatma: Uygulamalar ve Oyunlar  5 yıldız
Benzer Sayfalar:
İpuçları ve Yararlı Bilgiler, Makaleler, Nasıl Yapılır?, Önerilen, Popüler
, , , , , , , , , , , , , , , ,


 SON YAYINLAR
 Telefon Pil Ömrü Artırma – Doze Uygulaması
 Google Fotoğraflar ve Dosyalar Nasıl İndirilir?
 Gmail’de Yanlış Gönderilen E-postayı Geri Alma
 Samsung Galaxy S8 ve S8 Edge İncelemesi
 Stranger Things: The Game Android Oyun
 SOSYAL
 
 BİLGİ
DMCA.com Protection Program
Kullanıcı Sözleşmesi
Hakkında/İletişim
Firma Rehberi
Android Uygulama, Oyun ve Teknoloji Haberleri - Andropedi © 2012-2017 (dmoz registered) (1506 sayfa / 6425 yorum) k201208021123 9809